Л.В.

29. 05. 2023. 23:02 >> 00:18

FINALE KUPA CRNE GORE:

Sutjeska nakon maratona i penala do trofeja u Kupu Crne Gore

Fudbaleri Sutjeske pobjednici su ovogodišnjeg izdanja Kupa Crne Gore nakon boljeg izvođenja penala u duelu sa Arsenalom iz Tivta (1:1 nakon regularnog dijela, 3:4, nakon penala).

Utakmica koja će da uđe u istoriju nacionalnog Kupa kao najduža ikada (preko tri sata i 20 minuta), zbog problema sa nakvašenim terenom zbog prave provale oblaka koja je počela u 15, minutu meča.

U prvom poluvremenu, po dosta teškom terenu, bolje se snašla ekipa iz Nikškića, iako nije bilo nekih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

Razliku je napravio sjajni Francuz Sahli koji je pogodio pravi "golaco" u 28, minutu iz slobodnog udarca.

Lopta je bila udesno, na nekih 20 metara, više pogodnija za ljevaka, ali je Francuz odlučio da umjesto centrašuta, puca na gol, i usšio je u tome. Golman Nikić je samo mogao da isprati pogledom loptu.

Nakon prvih 45 minuta uslijedila je velika pauza, jer je glavni sudija meča Miloš Savović, sa kapitenima oba tima i delegatom, dva puta izlazio na teren, da vidi da li ima uslova da se utakmica nastavi.

Da je kojim slučajem pokazao put svlačionce, meč bi se odložio za 24 časa.

Ipak na radost publike utakmica je nastavljena. U drugom poluvremenu znatno bolja ekipa Radisava Dragićevića, Par puta je golman Ličina dobrim intervencijama čuvao prednost Nikšićana, a dva puta je gol spašavala prvo stativa pa prečka.

Fudbaleri Sutjeske su mahom probali preko kontri u ovom periodu igre, ali se osjećalo da je Arsenal bliže golu.

Ono što nisu uspjeli iz nekoliko izgrađenih prilika, Tivćani su uspjeli iz pravog karambola. Kapiten Ćetko Manojlović je pucao nakon jednog kornera, lopta je izbijena, on je uspio da završi na terenu, ali i da ustane i opet spletom srećnih okolnosti ponovo dođe do prilike za šut, i drugi put je bio precizan.

Nakon gola Arsenala i kroz do kraja i kroz produžetke, vidjelo se da su oba tima iscrpljena, pa se nekako jasno nazirala penal serija.

Rudović i Muhović su prebacili gol Ličine, Nikić je uspio sa druge strane da odbrani šut Vučića, ali su fudbaleri Sutjeske bili precizni u ostalim serijama i drugi put u istoriji su osvojili nacionalni Kup.

UŽIVO:

PENALI

Rudović prvi šutira prvi i šalje loptu preko gola.

Vučić je prvi u ekipi Sutjeske, ali mu Nikić brani udarac.

Bakić vara Ličinu, vodi Arsenal (1:0).

Matanović uspjeva da prevari Nikića (1:1).

Muhović počinje treću seriju, i prebacuje gol Ličine.

Marković preuzima odgovornost i pogađa gol Nikića (1:2).

Čelebić precizan kod Arsenala. (2:2).

Vuković  vara Nikića (2:3).

Manojlović otvara petu seriju, i pogađa malu mrežu (3:3).

Sahli ima priliku da donese pehar u Nikšić. i pogađa za trofej.

PRODUŽECI

KRAJ Arsenal-Sutjeska 1:1

Pobjednika finala Kupa Crne Gore po četvrti put u istoriji odlučiće penali.

121. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Tek prvi korner za Sutjesku na meču. Arsenal je ipak uspio da se odbrani.

115. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Manojlović je odlično zahvatio loptu glavom, ali je jedan fudbaler Sutjeske uspio da je izbije sa gol linije.

110. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Žuti karton za Vučića zbog grubljeg starta. Loptu je najmestio Rudović, sa iste pozicije odakle je Arsenal  primio gol u prvom poluvrijeme.  Provao je fudbaler tivatskog kluba da uhvati Ličinu u raskoraku, ali je golman Sutjeske ipak bio dobro postavljen.

107. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Šansa za Sutjesku. Sahli je sa nekih 18 metara šutirao, ali je lopta prošla pored stative.

105 minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Nema promjena nakon prvih 15 minuta produžetka.

103. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Oba trenera su odlučile da "osvježe" ekipu. Kod ekipe Arsenala umjesto Bulatovića je ušao Mališić, dok je u ekipi Sutjeske Đinović zamijenio, na ovoj utakmici nezapaženog Konrada.

97. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Umor se vidi na licima fudbalera i jedne i druge ekipe u ovom pravom fudbalskom maratonu.

91. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Krenuo je prvi produžetak finala Kupa Crne Gore.

DRUGO POLUVRIJEME:

90. minut Arsenal-Sutjeska 1:1

Igraće se još tri minuta nadoknade.

84. minut GOOOOOOOOOOL Arsenal-Sutjeska 1:1

Bolja igra Arsenala u drugom poluvremenu krunisana je pogotkom kapitena Ćetka Manojlovića.

Nakon sedmog kornera Tivćana, nastao je pravi karambol ispred gola Ličine.

Manojlović je probao, ali nije uspio, ali se lopta vratila kod njega, nakon što je fudbaleri Sutjeske nisu uspjeli izbaciti, i drugog puta nije promašio sa tri metra.

80. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Ponovo mijenja Dragićević. Đorđević mijenja odličnog Došljaka. Trener Arsenala želi da prije svega dobije na skok igri u napadu ovom izmejnom.

79. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Najveća šansa za Arsenal u nastavku. Probao je sa distance Rudović, Ličina je bio već savladan, ali je lopta na kraju pogodila prečku.

72. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Žuti karton za Došljaka. Baš kao i u situaciji sa Montenegrom, fudbaler Arsenala je dobio karton zbog simulacije u šesnaestercu Sutjeske.

71. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Mijenja i Dragićević. Umjesto Todorovića i Montenegra u igru su ušli Čelebić i Rudović.

68. minut  Arsenal-Sutjeska 0:1

Mijenja Brnović. Strateg Sutjeske je odlučuo da osvježi srednji red, pa su tako umjesto Strikovića i Erakovića na teren ušli Nikolić i Vuković.

62. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Stativa čuva Sutjesku. Došljak je fino ubacio, lopta je došla do Muhovića koji je fino plasirao loptu, ali je pogodio stativu.

58. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Još jedna prilika za Arsenal i opet Ličina sjajan. Došljak je šutirao, ali kapiten Sutjeske brani prednost svog tima.

Teren je vidno bolji nego u prvom poluvremenu, međutim reflektori Stadiona pod Goricom, rade smanjenim intezitetom.

50. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Velika prilika za Tivćane, ali i sjajna odbrana kapitena Sutjeske Ličine.  Ličina je zausgavip šut Arsenala bukvalno sa dva metra od svog gola.

46. minut  Arsenal-Sutjeska 0:1

Nastavljena je utakmica.

21:57

Finale Kupa Crne Gore između Arsenala i Sutjeske nastaviće se nakon pauze koja je traja duže od pola sata.

Jake padavine ugrozile su nastavak meča, pa bi se drugo poluvrijeme odigralo nakon 24 sata, ali nakon što je sudijska trojka, kapiteni ekipa i delat dva puta izlazili na teren, donijeta je odluka da se finale nastavi

21:30

Neizvjestan je nastavak utakmice finala Kupa Crne Gore. Sudijska trojka, kapiteni ekipa i delegat meča su izašli na teren da ispitaju da li može da se nastavi u ovakvim uslovima.

KRAJ PRVOG POLUVREMNA Arsenal-Sutjeska 0:1

45. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Igraće se još dva minuta preko 45. Sudija Savović je radio i konsultaciju sa delegatom, jer kiša ne prestaje da pada, i sve je teže za aktere finala.

39. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Još jedna prilika za Nikšićane, u jednoj prelijepoj akciji. Sahli je prebacio na suprotnu stranu, tamo je Striković nesebično htio da uposli Erakovića, ali loptu je usporio nakvašen teren.

35. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Ponovo prijeti Sutjeska. Matanović se dosta lijepo oslobodio čuvara i uposlio Konrada, ali najbolji stijelac CFL nije bio precizan.

32. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Ovako su najvatreniji navijači Sutjeske, popularne "Vojvode", proslavile gol Sahlija.

30. minut Arsenal-Sutjeska 0:1

Probao je Arsenal ekspresno da uzvrati, gužva je bila ispred gola Ličine, ali od svega samo žuti karton za Huliana Montenegra, zbog simuliranja.

28. minut GOOOOOOL Arsenal-Sutjeska 0:1

Pokazao svu fudbalsku magiju francuski intenacionalac Vahdi Sahli.  Jedan prekid sa nekih 20-ak metara, i sjajan šut Sahlija, Nikić nije mogao ništa da uradi.

Perfektno izeden slobodni udarac, i jedan od ljepših golova u finalima kupa generalno.

26. minut Arsenal-Sutjeska 0:0

Morao je Brnović prinudno da mijenja. Povrijedio se Anto Babić, a umjesto njega je ušao makedonski fudbaler Amir Bilali.

20. minut Arsenal-Sutjeska 0:0

Prva prava prilika na meču, u režiji momaka Nenada Brnovića.

Brza akcija, Sahli je pronašao Erakovića, koji je probio po desnoj strani, ali nije bio precizan prilikom šuta. Već se otežano igra s obzirom da je uslijed prave "provale oblaka" teren poprilično nakvašen.

19. minut Arsenal-Sutjeska 0:0

Drugi žuti karton za fudbalere Sutjeske. Sada je "požutio" Babić zbog oštrog starta nad Bulatovićem.

14. minut. Arsenal-Sutjeska 0:0

U Podgorici je krenula da pada jaka kiša, koja je kvari ugođaj finala za sada.

Gledaoci sa istočne tribine, gdje su se nalazila djeca iz mlađih kategorija oba kluba su morala da napuste istočnu tribinu Stadiona pod Goricom.

12. minut Arsenal-Sutjeska 0:0

Eraković je ubacio dobru loptu za Sahlija , fudbaler Sutjeske je pao u 16-ercu, ali sudija Savović je pokazao da se igra.

10. minut Arsenal-Sutjeska 0:0

Krstović je prvi zapisani igrač. Fudbaler Sutjeske je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Muhovićem.

7. minut Arsenal-Sutjeska 0:0

Nakon početnog mirnijeg starta, žargosnki "opipavanja pulsa protivnika", fudbaleri iz Tivta su krenuli malo ofanzivnije, sa visokim presingom, ali bez prave prilike.

1. minut Arsenal-Sutjeska 0:0

Počela je utakmica Finala Kupa Crne Gore. Fudbaleri Arsenala su u "plavo-bijeloj" garnituri, dok je Sutjeska u bijelim dresovima.

20:28  Ne baš najbolja posjeta finala Kupa.

20:25 Na teren su izašle obije ekipe predvođene sudijom Milošem Savovićem.

Uslijedilo je intoniranje nacionalne himne Crne Gore.

Sve je spremno za spektakl pod Goricom.

20:15 Konradu uručen Trofej Radija Crne Gore

Fudbaleru Sutjeske Tajronu Konradu prije početka uručen je Trofej Radija Crne Gore, koji se tradicionalno dodjeljuje najboljem strijelcu CFL-a.

Sjajni Holanđanin je ove godine postigao 26 golova za Nikšićane.

Konradu je poklon uručio urednik sportske redakcije Radija Crne Gore Radislav Tvrdišić.

19:30 POZNATI SASTAVI

Brnović se odlučio za formaciju 4-2-3-1

Na golu je Ličina, u odbrani Pajović, Babić, Stijepović i Vučić, ispred njih su Matanović i Krstović, Striković i Sahli su po krilima, centralno je Eraković dok je u napadu najbolji igrač i najoblji strijelac CFL-a Konrad,

Brnović nije mogao da računa na Grivića i Živkovića zbog parnih kartona.

Poznat je i sastav Arsenala koji će nastupiti u fromaciji 3-4-3.

Na golu je Nikić, ispred njega Todorović, Manojlović i Živković. U veznom redu su Bakić, Dragićević, Mirković i Došljak, dok su najofanzivniji Bulatović, Montenegro i Muhović.

Dragićević nije mogao da raćuna na povrijeđenog Aleksu Ćetkovića.

NAJAVA:

Zavjesa na crnogorsku fudbalsku pozornicu se polako spušta, a kulminaciju će da doživi većeras kada u posljedjem aktu sezone u tzv. "najljepšoj utakmici crnogorskog fudbala" - finalu nacionalnog Kupa će snage odmjeriti Aresenal iz Titva i Sutjeska Nikšić.

Tivćani nastavljaju svoju "Pepeljuga" priču u klupskoj istoriji. Ekipa Radisava Dragićevića je bila u drugoj ligi prošle sezone, a već u premijernom izdanju je stigla do treće pozicije u prvenstvu i utakmice u kojoj će da se bori za svoj prvi trofej.

Sutjeska sa druge strane igra svoje treće finale Kupa, a ima već jedan pehar u vitrinama iz sezone 2016/17 kada je u finalu bila bolja od Grblja (1:0).

Igrali su Nikšićani i prvi finale u nezavisnoj Crnoj Gori, a tada je od njih bio bolji Rudar iz Pljevalja (2:1).

Upravo su Pljevljaci i ekipa podgoričke Budućnosti prvi na listi sa po četiri osvojena trofeja.

Arsenal je do finala stigao prvo pobjedom u Bokeškom derbiju, gdje su u 88. minutu stigli do pobjede na Bokeljom i slavili sa 3:2.

Potom su bili bolji od Jedinstva sa 1:0, da bi u polufinalnom dvomeču bili bolje od Danilovgradske Iskre u jednom pravom rolerkosteru od dvomeča.

Slavili su Tivćani u prvom meču kao gosti sa 1:3, i očekivalo se da će revanš da bude formalnost, ali Iskra je povela u revanšu sa 0:3, a spas Arsenalu je donio kapiten Ćetko Manojlović golom u 94. minutu.

Nakon penal serije, Arsenal je prošao dalje i došao do svog prvog finala.

Sutjeska je imala stabilniji put, ekipa Nenada Brnovića ke prvo slavila protiv Jezera, pa u Pljevljima rutinski dobila Rudar sa 0:2, da bi u dvomeču sa dvostrukim vezanim finalistima iz zadnja dva izdanja kupa, ekišom Dečića, igrali 3:1 kao domaćini i 1:1 na strani.

Ovo će da bude četvrti duel dvije ekipe, i tradicija je na strani Nikšićana, mada uvijek su to bile dobre utakmice sa puno golova.

Sutjeska je slavila sa 2:1 u septembru 2022. godine, potom su dva meča u prvenstvu bila bez pobjednika a rezultat je bio isti - 2:2, da bi Sutjeska slavila prije četiri dana u meču gdje je Arsenal imao i penal za izjednačenje, ali Manojlović nije bio precizan.

Utakmica se igra na Gradskom stadionu pod Goricom, počinje u 20:30 a prenos će biti na drugom kanalu RTCG, kao i na portalu Javnog servisa.