Л.В.

15. 03. 2023. 21:48 >> 21:51

LIGA ŠAMPIONA U19

Hajdučko srce juniora Hajduka: Nakon Sitija, pao i Dortmund

Juniori splitskog Hajduka plasirali su se u polufinale Lige šampiona za igrače do 19 godina pobjedivši na kultnom Signal Iduna Parku Borusiju iz Dortmunda, nakon maratonske serije penala.

Nakon 90 minuta rezulat je bio 1:1, da bi uslijedili penali, gdje su obije ekipe bile precizne do devete serije kada je golman gostiju Borna Buljan u devetoj seriji odbranio udarac Filipa Manea.

Odgovornost je potom preuzeo Ante Kavelj, koji je zadržao hlandokrvnost savladao Oštrinskog za pandemonijum nekoliko hiljada navijača kluba iz Dalmacije.

Borusija je bila veliki favorit u ovom duelu, iako je Hajduk u osmini finala izbacio favorizovani Mančester Siti.

Utakmica je i počela većim posjedom ekipe Majka Tulberga, ali Hajduk je bio tak koji je stvarao bolje prilike.

Najveću priliku u prvih 45 minuta je imao Roko Brajković, koji se driblingom oslobodio svog čuvara i šutirao sa nekih 14 metara. Međutm mladi fudbaler Hajduka je prilikom šuta i sam malo proklizao pa je lopta prošla pored stative.

U nastavku ponovo Splićani imaju veliku priliku iz kontre ali su se i Skoko i Vrcić "zapetljali".

U 71. minuti Hajduk dolazi do vođstva.

Lopta dolazi do Brajkovića, koji šalje loptu "a la Pirlo" na glavu Antunovića koji je udarcem prekaljenog napadača šalje u lijevi gorji ugao.

Svega par minuta kasije, Arković pravi nesmotren prekršaj nad Ludvigom u svom šesnastercu i domaći dobijaju penal koji Rajkof pretvara u gol.

U sudijskoj nadoknadi nakon 90 minuta, italijanski fudbaler, bivši član Sampdorije Filipo Mane je umalo zatresao svoju mrežu u želji da raščisti situaciju ispred svog gola.

Uslijedili su potom penali i Hajduk je nastavio da piše svoju istoriju. Upravo je Mane bio tragičar jer je njegov udarac odbranio Buljan,

Splitsku ekipu čeka duel sa Milanom u polufinalu, dok će u drugoj utakmici da se sastanu AZ Alkmar i lisabonski Sporting.