И.Ш.

19. 01. 2023. 20:09 >> 16:27

GOLEADA U RIJADU

Posljednji sudar titana: Ronaldo dva, Mesi jedan gol

Gledali smo spektakl u Rijadu nakon prvog duela Kristijana Ronalda i Lea Mesija u posljednjih pet godina. Mesi je odnio timsku pobjedu, Ronaldo status najboljeg strijelca meča.

U Rijadu imali smo priliku da gledamo spektakularan prijateljski meč između zvijezda Al Nasra i Al Hilala protiv Pari Ser Žermena. Konačan rezultat bio je 5:4.

Ovo je možda bilo i posljednji put da smo imali priliku da gledamo Mesija i Ronalda na istom terenu kao suparnike.

Meč je otvorio Leo Mesi pogotkom za vođstvo PSŽ-a u 3. minutu, ali je u 34. minutu Kristijano Ronaldo iz penala poravnao rezultat.

Preokret Pari Sen Žermenu donio je Markinjoš u 43. minutu nakon asistencije Mbapea.

Nejmar je imao priliku iz penala da uveća prednost Parižana u 48. minutu, ali je njegov šut završio direktno u rukama golmana protivničke ekipe.

U 51. minutu Kristijano Ronaldo je još jednim pogodkom vratio rezultat na 2:2.

Drugo poluvrijeme započelo je eksplozivno kao i prvo, Serhio Ramos vratio je prednost francuskoj ekipi 3:2 u 51. minutu nakon još jedne asistencije Mbapea.

Prednost Parižana nije trajala dugo, Hjung-So poravnao je na 3:3 u 56. minutu.

Još jedan penal za Pari Sen Žermen dosuđen je u 60. minutu. Ovoga puta izvođač je bio Mbape, koji je sigurnim udarcem sa bijele tačke donio prednost 4:3.

Izmjenama u 61. minutu na klupu svojih timova preselili su se Mesi i Ronaldo.

Spektakularnim golom u 78. minutu Hugo Ekitike povećao je rezulat 5:3.

Konačan rezultat 5:4 postavio je Taliska u 94. minutu.