П.Р. [ Бета ]

01. 10. 2022. 18:37   >>  18:34

БУНДЕСЛИГА

Келн бољи од Борусије након преокрета, побједе Фрајбурга и Ајнтрахта

Фудбалери Келна побиједили су на свом терену Борусију из Дортмунда са 3:2, у утакмици осмог кола Бундеслиге.

Екипа из Дортмунда повела је голом Јулијана Бранта у 31. минуту, а изједначио је Флоријан Кајнц у 53. минуту. Три минута касније вођство домаћима донио је Штефен Тигс, а предност је удвостручио Дејан Љубичић у 71. минуту.

Коначан резултат поставио је фудбалер Келна Бено Шмиц, који је постигао аутогол у 78. минуту.

Келн је остварио трећу побједу у лиги и заузима седмо мјесто на табели са 13 бодова. Екипа ће у четвртак дочекати београдски Партизан у трећем колу Лиге конференција.

Борусија Дортмунд је претрпјела други пораз у посљедње три утакмице, укупно трећи у лиги и четврта је на табели са 15 бодова.

Фудбалери Фрајбурга побиједили су на свом терену Мајнц са 2:1 и попели се на друго мјесто на табели.

Фрајбург је повео у трећем минуту голом Михаела Грегорича, а предност је удвостручио Данијел-Кофи Кјерех у 37. минуту. Једини гол за Мајнц постигао је Арон Мартин у 52. минуту.

Фрајбург има пет побједа и други је на табели са 17 бодова, а Мајнц, који је посљедње три утакмице без побједе, заузима 10. мјесто на табели са 11 бодова.

Ајнтрахт је на свом терену у Франкфурту побиједио Унион Берлин са 2:0.

Марио Геце довео је у вођство Ајнтрахт голом у 12. минуту, а други гол постигао је Јеспер Линдстром у 42. минуту.

Ајнтрахт је послије четврте узастопне побједе пети на табели са 14 бодова. Унион је остао први на табели и има 17 бодова.

У осталим утакмицама Лајпциг је на свом терену побиједио Бохум са 4:0, а Волфсбург је као домаћин био бољи од Штутгарта са 3:2.