A.M. [ БЕТА ]

27. 09. 2022. 23:02   >>  22:59 7

ШЕСТО КОЛО

Србија побиједила Норвешку у Ослу и пласирала се у Лигу нација А

Фудбалска репрезентација Србије пласирала се вечерас у Лигу нацију А, пошто је у Ослу савладала селекцију Норвешке са 2:0, у мечу последњег шестог кола Групе 4 у другом рангу такмичења.

Голове за Србију постигли су Душан Влаховић у 42. и Александар Митровић у 54. минуту.

Прву шансу на мечу имала је домаћа селекција преко Ерлинга Халанда после само двадесетак секунди. Лопту је после одбране у корнер послао голман Вања Милинковић-Савић.

Услиједио је мирнији део утакмице, а Србија је први пут озбиљно угрозила гол ривала у 34. минуту. Центаршут је у казнени простор упутио Душан Тадић, а Влаховићев ударац главом зауставља голман Орјан Ниланд.

До вођства Србија долази у 42. минуту после одличне акције. Лопту је у петарац послао Филип Kостић, а Влаховић лопту шаље кроз ноге голману Норвешке.

На почетку другог дијела Норвешка је претила преко Халанда, али до новог гола долази гостујућа селекција у 54. минуту.

Тадић је послао лопту у простор, која је дошла до Ивана Илића, а играч Вероне оставља лопту до Митровића, који улази у казнени простор и прецизним ударцем повећава резултат.

Ово је Митровићу био 50. гол за репрезентацију Србије.

Србија је до трећег поготка могла у 75. минуту, после продора Немање Радоњића. Он је ушао у казнени простор и упутио центаршут ка Митровићу, чији ударац брани Ниланд.

Домаћи тим је најбољу прилику у другом дијелу имао у првом минуту надокнаде, када је сам пред голмана Србије изашао Халанд, али је Вања Милинковић-Савић одбранио његов ударац.

У оквиру ове групе Шведска и Словенија су у Стокхолму одиграли неријешено 1:1. Бењамин Шешко је довео госте у вођство у 28. минуту, а коначан резултат поставља Емил Форсберг у 42. минуту.

Србија је Групу 4 завршила на првом мјесту са 13 бодова, Норвешка је друга са 10, Словенија је трећа са шест, док у Лигу нација Ц одлази Шведска са четири бода.