С.В. [ Бета ]

24. 09. 2022. 22:59   >>  23:07 1

ЛИГА НАЦИЈА

Митровић се поигравао са Шведском, Португал убједљив, пораз Шпаније

Фудбалска репрезентација Србије побиједила је вечерас у Београду Шведску са 4:1, у утакмици петог кола Лиге нација Б у Групи 4.

Шведска је повела у 15. минуту голом Виктора Класона, а затим је три гола постигао Александар Митровић, у 18. минуту, првом минуту надокнаде првог полувремена и у 50. минуту.

Коначан резултат поставио је Саша Лукић поготком у 70. минуту.

Послије пет кола Норвешка и Србија имају по 10 бодова на водећим позицијама на табели. Словенија има пет бодова, а Шведска три.

У посљедњем колу Србија ће у Ослу у уторак играти против Норвешке, а побједник групе ће се пласирати у Лигу нација А.

Србија има бољу гол разлику, али је Норвешка за сада боља у међусобном дуелу, пошто је у Београду побиједила са 1:0.

Фудбалска репрезентација Португала побиједила је вечерас у Прагу Чешку са 4:0, у утакмици петог кола Лиге нација А у Групи 2.

Португал је повео голом који је постигао Диого Дало у 33. минуту, а предност је удвостручио Бруно Фернандеш у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Свој други гол на мечу Дало је постигао у 52. минуту, а коначан резултат поставио је Диого Жота у 82. минуту.

Чешка је имала добру шансу да постигне гол, али је у шестом минуту надокнаде првог полувремена Патрик Шик промашио једанаестерац.

У другој утакмици у тој групи, Швајцарска је у Сарагоси побиједила Шпанију са 2:1.

Швајцарска је повела голом Мануела Аканџија у 21. минуту, а изједначио је Ђорди Алба у 55. Побједу швајцарском тиму донио је Брил Емболо поготком у 58. минуту.

Португал је први на табели са 10 бодова, Шпанија има осам, Швајцарска је трећа са шест бодова, а Чешка је посљедња са четири.