М.В. [ Анадолија ]

22. 09. 2022. 23:21   >>  23:20

ЛИГА НАЦИЈА

Тријумф Хрватске, славила и Француска, Турској само бод

Фудбалска репрезентација Хрватске славила је вечерас на Максимиру против селекције Данске резултатом 2:1, у петом колу Лиге нација. Турска је у Истанбулу ремизирала с Луксембургом резултатом 3:3.

Вечерас је одиграно десет сусрета петог кола Лиге нација.

Репрезентација Хрватске угостила је селекцију Данске на загребачком Максимиру у сусрету петог, претпосљедњег кола групе 1 "УЕФА Лиге нација А".

Хрватска је повела у 49. минуту, а на листу стријелаца у редовима "ватрених" уписао се Борна Соса. Данска је изједначила у 77. минуту и то голом Кристијана Ериксена. Два минута је требало Хрватима да поново преузму вођство на утакмици. Овога пута стријелац је био Ловро Мајер, који с око 20-ак метара погодио за 2:1. Био је то коначан резултат утакмице.

Турска је угостила селекцију Луксембурга, гости су повели голом Марвина Мартинса у осмом минуту сусрета. Турска је изједначила у 16. минуту поготком из пенала, а презицан с бијеле тачке био је Ченгиз Ундер.

Луксембург је повео у 37. минуту, овога пута голом Данела Синанија. Славље није трајало дуго, а прекинуо га је Маxим Чанот у 39. минути пославши лопту у сопствену мрежу.

Гости из Луксембурга поново су повели у 69. минуту, поготком Герсона Родригеза. Велики притисак Турске, који је услиједио, је уродио плодом. Дебитант у дресу репрезентације Исмаил Јуксек сјајно је погодио за 3:3 и поставио коначан резултат сусрета.

У оквиру Лиге нација вечерас је одиграно још осам сусрета, Француска - Аустрија 2:0, Белгија - Велс 2:1, Пољска - Холандија 0:2, Литванија - Фарска Острва 1:1, Казахстан - Бјелорусија 2:1, Словачка - Азербејџан 2:1, Литванија - Молдавија 1:2 и Лихтенштајн - Андора 0:2.