Бета [ Р.Б. ]

15. 09. 2022. 10:54   >>  10:54

АКРОБАТСКИ ГОЛ

Гвардиола упоредио Халанда и Јохана Kројфа

Тренер Манчестер ситија Пеп Гвардиола упоредио је свог фудбалера Ерлинга Халанда са легендарним Јоханом Kројфом, након што је Норвежанин постигао акробатски гол у дуелу против бившег клуба Борусије из Дортмунда у Лиги шампиона.

Сити је синоћ на свом терену послије преокрета побиједио Борусију из Дортмунда са 2:1. Њемачки тим повео је голом који је постигао Џуд Белингем у 56. минуту, изједначио је Џон Стонс у 80. а побједоносни гол постигао је Халанд у 84. минуту. Он је послије асистенције Жоаа Kонсала високо подигао ногу, у лету је захватио лопту и послао је преко гостујућег голмана у мрежу. Тај гол подсјетио је Гвардиолу на погодак Јохана Kројфа у утакмици против Атлетико Мадрида 1973. године, који је један од напознатијих голова легендарног Холанђанина.

"Људи који ме познају можда знају колики је утицај имао Јохан Kројф на мој живот као особа, ментор и тренер. Прије много година постигао је на Kамп Ноу невјероватан гол против Атлетико Мадрида. Овај гол Халанда је сличан, а када га је постигао помислио сам: 'Јохан Kројф'. Било је прилично слично", рекао је Гвардиола, пренио је Скај.

Халанд је летос из Дортмунда прешао у Сити, за који је у девет утакмица постигао 13 голова.

"Гол је био заиста добар, а асистенција Жоаа била је изузетна", додао је шпански тренер.

Он је рекао да га је Халанд подсјетио и на Златана Ибрахимовића.

"Сјећам се да је мој драги пријатељ Златан Ибрахимовић имао могућност да подигне ногу високо до крова, а Ерлинг је сличан томе. Мислим да је то његова природа. Он је еластичан, флексибилан и има могућност да направи контакт и пошаље лопту у мрежу", навео је Гвардиола.

Халанд је током каријере постигао 26 голова у 21 утакмици у најјачем клупском европском такмичењу, у просјеку гол на 62 минута.