S.V. [ Beta ]

14. 08. 2022. 21:04 >> 20:58

SERIJA A

Preokret Lacija, Fiorentina jedva izašla na kraj sa Kremonezeom

Lacio je na svom terenu pobijedio Bolonju sa 2:1, u meču prvog kola italijanske Serije A.

Rimski tim je u šestom minutu ostao sa desetoricom na terenu, pošto direktan crveni karton dobija golman Luis Maksimilijano.

Prednost gostima donosi Marko Arnautović u 38. minutu sa penala, a u četvrtom minutu nadoknade i gosti ostaju sa desetoricom nakon što je drugi žuti karton dobio Adama Sumaoro.

Lacio u drugom poluvremenu preokreće autogolom Lorenca de Silvestrija u 68. i golom Ćira Imobilea u 79. minutu. Imobileu je asistenciju uputio srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić.

Adam Marušić je za domaću ekipu igrao cijeli meč.

Lacio u narednom kolu gostuje Torinu, a tim koji sa klupe vodi srpski trener Siniša Mihajlović dočekuje Veronu.

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su večeras na svom terenu Kremoneze sa 3:2.

Đakomo Bonaventura je u 16. minutu doveo domaći tim u vođstvo, a tri minuta kasnije rezultat izjednačuje David Okereke.

Fiorentina do nove prednosti dolazi u 34. minutu, nakon što se u strijelce u svom prvom meču za domaću ekipu upisao srpski fudbaler Luka Jović.

Gosti u 44. minutu ostaju sa igračem manje, pošto je crveni karton pokazan Gonsalu Eskalanteu.

Povratnik u Seriju A je ipak došao do izjednačenja nakon gola Matea Bjanketija u 68. minutu.

Sva tri boda Fiorentini je donio Rolando Mandragora u petom minutu nadoknade, poslije velike greške golmana gostiju Jonuca Radua.

U sljedećem kolu tim iz Firence gostuje Empoliju, a Kremoneze u Rimu igra protiv Rome.