L.V.

31. 07. 2022. 10:45 >> 10:42

DEMBELE I DEPAJ SRUŠILI NJUJORK

Barselona pobjedom završila SAD turneju

Barselona je odigrala sjajan pripremni period u SAD, a sinoć su zaključili svoju turneju pobjedom nad ekipom iz MLS-a Njujork Red Bulsima sa 2:0.

Rezultat koji ne prikazuje realno stanje na terenu, jer je katalonska ekipa djelovala da iz svakog napada može do gola, a šanse su propuštali, Levandovski, Rafinja, Gavi...

Terensku inicijativu ipak kruniše Usman Dembele, svojim trećim pogotkom na američkoj turneji, nakon što je dobio dobar pas od Rafinje.

Saradnja dvojice igrača Barselone sigurno raduje trenera Ćavija.

U drugom poluvremenu preslikan scenario iz prvog. Šanse su se ređale, ali nije bilo dovoljno koncetracije.

Tek u 87. minutu, Memfis Depaj koristi smušensot odbrane i golmana Njujorka, i rutinski pogađa mrežu za 2:0.

Meču je prisustvovao i proslavljeni francuski reprezentativac Tijeri Anri, koji je u karijeri nastupao za oba kluba.