S.V. [ Beta ]

16. 01. 2022. 22:38 >> 22:39

TUNIS UBJEDLJIV

Šokantan poraz Alžira, Obala Slonovače prokockala pobjedu

Fudbaleri Ekvatorijalne Gvineje pobijedili su večeras selekciju Alžira sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe E Afričkog kupa nacija u Kamerunu.

Jedini gol na meču postigao je Esteban Obijang u 70. minutu posle kornera.

Ovo je aktuelnim prvacima Afrike prvi poraz nakon 19. oktobra 2019. godine.

Ranije danas u ovoj grupi Obala Slonovače i Sijera Leone su odigrali neriješeno 2:2.

Frank Kesi je u 12. minutu mogao da dovede Obalu Slonovače u prednost, ali je njegov udarac sa penala odbranio Mohamed Kamara.

Vođstvo je u 25. minutu toj selekciji donio Sebastijan Ale, a Musa Noa Kamara je u 55. minutu izjednačio rezultat.

Do nove prednosti Obala Slonovače dolazi deset minuta kasnije, kada se u strijelce upisuje Nikolas Pepe.

Poslije velike greške golmana Obale Slonovače Badra Ali Sangare, u trećem minutu nadoknade bod Sijera Leoneu je donio Alhadji Kamara.

Obala Slonovače na prvom mjestu ima četiri boda, Ekvatorijalna Gvineja je druga sa tri boda, Sijera Leone na trećem mjestu ima bod manje, a Alžir je posljednji sa samo jednim bodom.

U posljednjem kolu Grupe E sastaju se Obala Slonovače i Alžir, odnosno Ekvatorijalna Gvineja i Sijera Leone.

Tunis je u okviru Grupe F pobijedio Mauritaniju sa 4:0.

Golove su postigli Hamza Matluti u četvrtom, Vahbi Hazri u devetom i 64. minutu, a konačan rezultat je postavio Sajfedin Džaziri dva minuta kasnije.

Gambija i Mali su odigrali neriješeno 1:1, pa u ovoj grupi te dvije selekcije dijele prvo mjesto sa po četiri boda, treći je Tunis sa tri boda, a Mauritanija je posljednja bez bodova.