S.V. [ Mina ]

02. 12. 2021. 15:30   >>  15:30

BERANE I KOM UBJEDLJIVI

Jedinstvo hita ka eliti, Mladost slavila u Igalu

Fudbaleri bjelopoljskog Jedinstva pobijedili su danas u Radanovićima tivatski Arsenal 3:1, u derbiju 19. kola Druge crnogorske lige.

Lider šampionata do 14. pobjede i titule jesenjeg prvaka došao je golovima Žarka Koraća u 6. iz jedanaesterca i 73. i Aldina Mušovića u 65. minutu.

Jedini pogodak za Arsenal postigao je Hulian Montenegro u 59. minutu.

Jedinstvo nakon ovog kola ima devet bodova prednosti u osnosu na drugoplasirani Arrsenal, koji ima i utakmicu manje.

Ubjedljive pobjede u ovom kolu ostvarili su Berane i Kom.

Berane je pred svojim navijačima savladalo Cetinje 5:1, golovima Danila Vukićevića u 15, Ivana Mićunovića u 56. i Brazilca Savija Oliveire Dos Santosa u 70. i 76. i Vuka Vulevića u 88. minutu.

Jedini pogodak za Cetinje postigao je Jasmin Ljuca u 60. minutu.

Kom je u podgoričkom naselju Zlatica slavio protiv Grblja 4:1.

Do osmog trijumfa Kom su vodili Miloš RTadulović u 14, Markop Kažić u 22, MIrza Hot u 59. i Marko Đukanović u 80. minutu.

Jedini pogodak za ekipu iz Radanovića postigao je Nikola Globarević u 69. minutu.

Pobjedu je u posljednjem kolu jesenjeg dijela šampionbata slavila i Mladost, koja je kao gost pobijedila Igalo 2:0.

Duel OGK Titograda i Bokelja je odgođen, jer je stadion nakon obilnih padavina bio natopljen vodom.