M.M. [ Beta ]

24. 11. 2021. 23:16   >>  23:21

ŠERIF PORAŽEN

Real Madrid osigurao plasman u osminu finala LŠ

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su večeras u gostima Šerif sa 3:0, u petom kolu Grupe D Lige šampiona i tako osigurali plasman u osminu finala.

Real je poveo u 31. minutu golom Davida Alabe iz slobodnog udarca. Prednost Reala duplirao je Toni Kros u pogotkom u prvom minutu nadoknade poluvremena. On je lijepo šutirao sa ivice šesnaesterca i pod prečku pogodio gol Šerifa.

Treći gol za Real postigao je Karim Benzema u 55. minutu, nakon asistencije Ferlanda Mendija.

Rannije danas, u istoj grupi Inter je pobijedio Šahtjor sa 2:0, i uz Real osigurao plasman u sljedeću fazu takmičenja.

Šerif je nakon poraza treći u grupi i takmičenje će nastaviti u Ligi Evropa.

Real je prvi u grupi sa 12 bodova, Inter drugi sa 10, Šerif treći sa šest, a Šahtjor posljednji sa jednim bodom.

U posljednjem kolu, u borbi za prvo mjesto u grupi, sastaće se Real Madrid i Inter, dok će Šahtjor dočekati Šerif.