14. 07. 2024. 20:13 >> 23:55
1

FINALE EURA

Kraj: "Crveno nebo nad Berlinom": Španija je prvak Evrope

Fudbalska reprezentacija Španije je osvojila titulu prvaka Evrope nakon što je slavila protiv Engleske 2:1 u finalu.

Nakon dosadnih 45 minuta, utakmica je već od samog starta drugog poluvremena promjenila tempo.

Španija je već u drugom minutu nastavka došla do prednosti nakon kombinacije Jamal-Vilijams.

Mogli su Španci i da udvostruče prednost, ali Olmo nije bio precizan.

Engleze u život vraća rezervista Palmer nakon sjajne akcije.

Izgledalo je tada da meč ide u produžetke, ali još je ostalo magije u igri Španije, i nakon akcije Olmo-Kukurelja-Ojarzabal Španci dolaze do vođstva, ispostaviće se i do pobjede i titule.

22:48

ŠansaŠta su propustili Englezi, ali i šta je odbranio Dani Olmo. Palmer pronalazi Rajsa koji udara glavom, Geji potom probao ali je Olmo odbio sa gol linije, na kraju Rajs preko gola.

Опширније

22:44

GolŠPANIJA DOLAZI DO 2:1!!!!! Na pet miinta do kraja meča Španija dolazi do gola, možda vrijednog titule prvaka Evrope. Olmo daje za Kukurelju koji pronalazi Ojarzabala

Опширније

22:41

IzmjenaIzlazi Le Norman, umjesto njega iskusni Naćo

Опширније

22:37

ŠansaVelika šansa za Španiju. "Plesali su" Niko VIilijams i Dani Olmo, lopta je stiga do Jamala koji je bio sjajno pozicioniran, ali je loše šutirao, pravo u Pikforda.

Опширније

22:31

GolGOL ZA ENGLESKU!!!!! Garet Sautgejt je ponovo odradio dobre izmjene. Kontra po desnoj strani Saka je dodao za Belingema koji je odličnu povratnu odradio za Kola Palmera, a fudbaler Čelsija pogađa praktično sa prvim kontaktom sa loptom.

Опширније

22:27

IzmjenaSautgejt baca sve karte na napad. Umjesto Kobija Meinoa ušao je Kol Palmer

Опширније

22:26

IzmjenaMijenja svog kapitena i De la Fuente. Umjesto Morate ulazi Ojarzabal.

Опширније

22:24

ŠansaOdličan fudbal u drugom poluvremenu. Umalo da Jamal se upiše u strijelce, probio je sa svoje desne strane i uputio dobar šut. Pikford brani

Опширније

22:20

ŠansaDobra prilika za Englesku. Džud Belingem se sjajno zagradio i šutirao sa 20-ak metara, ali nije bio precizan

Опширније

22:19

IzmjenaU 61. minutu Sautgejt mijenja svog kapitena Harija Kejna, a umjesto njega na terenu heroj polufinala, Oli Votkins.

Опширније

22:15

Lamin Jamal je zabilježio četvrtu asistenicju na turniru, više nego i jedan fudbaler u istoriji španske reprezentacije. A tek je juče napunio 17 godina

Опширније

22:11

ŠansaMorata se našao u prilici, njegov pokušaj je izbacio Stons. U nastavku akcije probao je i Niko Vilijams, ali je šutirao pored gola.

Опширније

22:08

ŠansaUmalo da Španija udvostruči prednost. Niko Vilijams je dao loptu za Olma, ali prvi strijelac "furije" na ovom turniru se nije najbolje snašao.

Опширније

22:06

GolVODI ŠPANIJA!!!!! U 47. minutu sjajna akcija dva mladića koji su na ovom turniru pokazala da se vrhunski poznaju na terenu.  Lamin Jamal je ubacio na drugu stanu a Niko Vilijams je pogodio mrežu Pikforda

Опширније

22:02

IzmjenaVeliki pej za Španiju. Rodri je zbog povrede završio finale. Umjesto njega ulazi Zubimendi

Опширније

21:48

KrajKraj prvog poluvremena u Berlinu. Bez šansi, bez golova.

Опширније

21:48

Veliki problem za Špance u najavi. Rodri se požalio na povredu, a Zubimendi je krenuo već na zagrijavanje

Опширније

21:47

ŠansaPrvi udarac u okvir gola. Deklen Rajs je uputio dobar centaršut sa desne strane, loptu je zahvatio Foden ali pravo u golmana Unai Simona.

Опширније

21:45

Sudijska nadoknada Igra će se još dva minuta

Опширније

21:34

ŠansaRodri je sjajno uklizao u šut Kejnu i spriječio kapitena Engleske da uputi šut ka golu. Prethodno je Belingem ukrao loptu i proigrao svog kapitena.

Опширније

21:29

Žuti kartonLeteksije sada pokazuje žuti karton za Danija Olma. Oštrar start fudbalera RB Lajpciga nad Deklanom Rajsom

Опширније

21:24

Žuti kartonPrvi karton na meču za Harija Kejna. Kapiten engleske je požutio zbog produženog starta, ali je ranije očlgledno Olmo napravio faul na fudbalerom Bajerna.

Опширније

21:13

Engleska je prvi put "zaprijetila" u 15. minutu, kada su zapravo prvi put i vidjeli šesnaesterac Španaca. Kajl Volker je probio po desnoj strani ali je njegov pas blokiran.

Опширније

21:04

Španija ima totalnu kontrolu i čak 78 odsto posjeda u prvih 12 minuta

Опширније

21:00

KrajPočeo je duel na "Olimpijskom stadionu"

Опширније

20:52

Sve je spremno za početak spektakla.

Опширније

20:46

"Star and Garter" pab u Glazgovu, očigledno je stavio do znanja za koga se navija u većem dijelu Škotske

Опширније

20:28

Luk Šo je jedini fudbaler koji je startovao na Euru tek u finalnoj utakmici još od Marka Delvekija koji je startovao tek u finalu EURA 2000. godine za Italiju (poraz od Francuske 2:1).

Sa druge strane Šo je jedini fudbaler od svih aktera koji je postigao već gol u finalu EURA, na prošlom turniru kada je pogodio mrežu Điđija Donarume (Italija kasnije slavila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca).

Опширније

20:25

Interesantan podatak. Nikada ni jedan fudbaler Real Madrida nije postigao gol u finalu evropskih prvenstava.

Večeras će ovaj podatak imati priliku da isprave Džud Belingem i Dani Karvahal koji se nalaze u startnim postavama, dok su na klupi Španije i Hoselu kao i Naćo.

Опширније

20:15

Lamin Jamal je sa 17 godina i jednim danom najmlađi starter nekog velikog turnira. On će večeras oboriti rekord legendarnog Pelea koji je 1958. godine u finalu Mundijala imao 17 godina i 249 dana. Granica je pomjerena.

Опширније

20:04

UEFA je odlučila da večeras pravdu dijeli francuski sudija Fransoa Leteksije koji nije ostao u lijepom sjećanju našim navijačima.

Francuz je sudio meč Crna Gora-Finska kada "je bio lak na kartonima" prema našim fudbalerima, Žarku Tomaševiću je u 17. minutu pokazao drugi žuti karton, kasnije i crveni selektoru Miodragu Raduloviću.

Na ovom turniru sudio je mečeve Hrvatske i Albanije, Danske i Srbije, kao i duel osmine finala između Španije i Gruzije.

Sa svojih 35 godina on je najmlađi sudija ikada koji je dobio priliku da sudi finale Evropskog prvenstva.

Leteksje na utakmici Hrvatske i Albanije (foto: AP Photo/Ebrahim Noroozi)

Опширније

20:03

Za našu medijsku kuću govorio je i španski novinar Del Kampo.

"Ko će da pobijedi? Mislim da će Španija. Zašto? Zato što smo igrali bolje na Euru i što mislim da je Njemačka bolja od Engleske. Mislim i da je Francuska bolja od Engleske, a Španija je uspjela da pobijedi obje - i Francusku i Njemačku. Mislim da će, ako sve bude normalno i čisto, Španija četvrti put osvojiti Evropsko prvenstvo i postati reprezentacija sa najviše titula u istoriji", kazao je on za RTCG.

Опширније

20:01

Ekipa RTCG-a uspjela je uoči utakmice Španije i Engleske da naiđe na bivšeg njemačkog reprezentativca Tomasa Hiclšpergera koji je prognozirao rezultat finala.

Опширније

19:48

Poznat je sastav i Engleske. Sautgejt se odlučio da od strarta na poziciji lijevog beka krene Luk Šo.

Опширније

19:46

Španija je do sada na turniru postigla 13 golova, i samo jedan gol su udaljeni od toga da se izjednače sa rekorderima - Francuskom iz 1984. godine.

"Trikolori" su tada postigli 14 gololova što je do danas rekord turnira.

Опширније

19:25

Fudbaleri su izašli na teren na zagrijavanje.

Опширније

19:20

Fabricio Romano je "otrkio toplu vodu", ali je prvi objavio spisak Španije.

Luis de la Fuente bez ikakvih iznenađenja. Nakon odrađenih suspenzija u prvi tim se vraćaju Le Norman i Karvahal, ostatak kao što je bilo i do sada, sa Olmom koji je još u polufinalu zauzeo mjesto povrijeđenog Pedrija.

Опширније

19:16

Pogledajte javljanje sa "Olimpijskog stadiona" u Berlinu našeg kolege Nikole Rajkovića.

Опширније

19:12

Sada već ozbiljnija statistika. Engleska nikada nije izgubila meč u Berlinu. Do sada je odigrala šest mečeva i ima skor od četiri pobjede i dva remija.

Samo u Helsinkiju (osam mečeva) i Amsterdamu i Sandrelendu (po sedam mečeva), Engleska ima bolji skor (nikada nisu izgubili u tim gradovima).

Опширније

19:11

Engleski navijači se hvataju "za slamku" kada je u pitanju statistika.

Tako su danas objavili podatak da je Engleska pobijedila 82,4 odsto mečeva koje je igrala u nedjelju pod Garetom Sautgejtom.

"Albion" je od 17 utakmica dobio 14, i kada se pogleda cijela sedmica nedjelja je njihov najuspješniji dan.

Опширније

18:45

Čuveni komentator iz Bosne i Hercegovine, Velid Spaho za našu televiziju o finalnoj utakmici.

Опширније

18:41

Bivši selektor Engleske, Šveđanin Sven Goran Erikson, svoju kolumnu za britanski "Telegraf" pretočio u pismo sadašnjem šefu stručnog štaba Gareta Sautgejta.

"Pritisak na selektora Engleske prija. Javnost očekuje da se ponove uspjesi ser Alfa Remzija iz 1966. Ja sam osjetio taj pritisak. I ser Bobi Robson ga je osjetio, svako od nas 13 koji smo došli poslije ser Alfa. Niko nije uspio, niko nije došao blizu kao Garet.Došao je do polufinala SP 2018, finala Evra 2020, četvrtfinala SP i sada drugog uzastopnog finala Evra, Sautgejt je najbolji poslije ser Alfa. Nedostaje mu samo pobjeda u Berlinu", navodi Erikson u pismu.

Опширније

18:36

Prvenstvo će imati i kraljevski šmek budući da će članovi kraljevskih porodica Engleske i Španije da prisustvuju meču u Berlinu. Englesku će predstavljati princ Vilijam, dok Španiju kralje Felipe