06. 07. 2024. 22:55 >> 23:24
1

LIVE BLOG

Kraj: Preokret Holandije za obračun sa Engleskom u polufinalu

Drugi polufinalni par 17. Evropskog prvenstva biće još jedan klasik između Engleske i Holandije.

Englezi su nakon boljeg izvođenja penala savladali Švajcarsku, dok su "lale" preokretom u 2. poluvremenu izbacile Tursku (2:1).

LIVE BLOG

22:54

KrajKraj u Berlinu, Holandija nakon preokreta protiv Turske ide u polufinale na megdan Engleskoj.

Опширније

22:49

ŠansaFerbrugenu ako može da se zamjeri lošija reakcija kod gola, sada čuva prednost Holandiji. Sjajna odbrana golmana Brajtona nakon šuta Kiličsoja.

22:43

ŠansaDvije šanse za Tursku u istom napadu. Zeki Čečlik je probao, poslije njega probao je i Akturkoglu, ali nema promjene.

Опширније

22:34

GolPreokret Holanđana u samo šest minuta. Denzel Damfris je ubacio loptu, Kodi Gakpo zamahnuo da je udari, a strijelac najljepšeg gola u dosadašnjem toku šampionata Mert Muldur je ubacio u mrežu svog golmana Merta Gunoka. Pogodak je prvo pripisan Gakpu, što bi mu bio četvrti i omogućio da bude prvi strijelac Eura, ali je kasnije preinačen u autogol.

Опширније

22:30

IzmjenaIzlaze Ake i Rejnders, umjesto njih Van de Ven i Ferman.

Опширније

22:29

GolMemfis Depaj nakon kornera, prvo je razmijenio pas sa Šautenom, a onda je poslao loptu u petercu gdje je Stefan de Fraj bio najvišu u skoku. Holandija je izjednačila.

Опширније

22:26

ŠansaPleli su mrežu "lale" oko gola Tuske, Veghorst je dobio  loptu u petercu sa strane i šutirao je, ali  Gunok brani.

Опширније

22:22

ŠansaKakva prilika za Tursku. Nakon prekida šutirao je Kenan Jildiz, odbranio je Ferbugen, lopta je krenula prema Ajhanu, ali je Vehorst poslao u korner,

Tražili su Turci penal, ali VAR soba je smatrala da nije bilo dovoljno materijala.

Опширније

22:16

Žuti kartonŽuti karton za Van Dajka. Oborio je u duelu Bariša Jilmaza.

Опширније

22:13

ŠansaGuler sa 25 metara iz slobodnog udarca pogađa stativu.

Опширније

22:04

Žuti kartonŽuti karton za Nejtana Akea, nakon faula nad Gulerom koji je bio u izglednoj prilici. Mogao je možda VAR da reaguje jer je izgledalo da je Ake bio i posljednji u liniji ali nije se niko oglašavao iz sobe za video nadzor.

Опширније

21:55

IzmjenaMijenja Kuman na poluvremenu, Vertgost ulazu umjesto Bergvajna

Опширније

21:52

Devet golova do sada na Evropskom prvenstvu su postigli defanzivci. Od toga četiri gola su dali Turci.

Опширније

21:46

KrajPoluvirjeme u Berlinu. Turska pogotkom Akajdina nakon nove asistencije Gulera vodi 1:0.

Опширније

21:41

Sudijska nadoknadaDva minuta sudijske nadokade u Berlinu

Опширније

21:32

GolVodi Turska u Berlinu. Ponovo Arda Guler daje sjajnu loptu, ovoga puta slabijom desnom nogom , "na trepavicu" Sametu Akajdinu, a fudbaler Fenerbahčea  glavom pogađa mrežu Ferbrugena.

Опширније

21:30

Dok u prvih pola sata nema pravih prilika u Berlinu, jedna interesantna situacija iz prošlog meča.

Na boci za vodu Džordana Pikforda bilo je ispisano u koju stranu pretežno šutiraju fudbaleri Švajcarske. Za Manuela Akanđija je stojalo "baci se lijevo".

Опширније

21:12

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču dobija ga Ćavi Simons zbog nesmotrenog starta.

Опширније

21:02

ŠansaPrijete Turci. Kadioglu je probio po svojoj strani i ostavio loptu za Ozdžana, ali je fudbalel Dortmunda prebacio loptu visoko preko prečke.

Опширније

21:01

ŠansaU prvom minutu Memfis Depaj je probao nakon što je probio kroz sredinu, ali nije uspio da iskontroliše šut.

Опширније

20:55

Džordan Pikford je odbranio četiri od 14 penala na velikim turnirima, duplo više od svih engleskih golmana u periodu od 1990-2012. (2/36).

Опширније

20:53

Pogledajte penal seriju Engleske i Švajcarske.

Опширније

20:51

Engleska je drugi put u istoriji uspjela da pogodi sve penale na velikim turnirima.

Posljednji put su to odradili na Euru 1996. kada su pogodili 4/4.

Опширније

20:49

Montela ponovo kreće sa svojim super talenovanim "klincima" Ardom Gulerom i Kenanom Jildizom.

Опширније

20:47

Kuman ponovio starnih 11 kao i protiv Rumunije

Опширније

20:39

Junak Engleske je Arnold, pogodio je odlučujući gol sa penala za plasman u polufinale.

20:35

Belingem siguran u drugoj seriji, Šer takođe.

Опширније

20:34

Palmer siguran za 1:0, Akanđi na drugoj strani veoma loše šutirao, Pikford brani.

Опширније

20:28

KrajZavršeni su produžeci - slijede penali.

Опширније

20:27

ŠansaNovi pokušaj Švajcarske u 118. minutu - Amduni je pucao sa preko 25 metara, odbija Pikford. U nastavku akcije pokušao je i Vidmer.

Опширније

20:25

ŠansaŠaćiri je pogodio stativu direktno iz kornera, umalo da iznenadi Pikforda.

Опширније

20:24

Velika prilika za Švajcarsku i Vidmera u 117. minutu, ali nema promjene rezultata.

Опширније

20:17

IzmjenaIzašao je Kejn, zamijenio ga je Ajvan Toni.

Опширније

20:15

Saka je današnjim pogotkom postao prvi fudbaler Arsenala koji je postigao gol i na Evropskom i na Svjetskom prvenstvu. Ujedno je i postao prvi fudbaler tima iz Londona koji je pogodio mrežu na Euru u nokaut fazi. Sa današnjim golom stigao je do četiri gola i prestigao Dejvida Bekama koji ima tri gola.

20:02

IzmjenaMijenja Jakin - izlazi Vargas, ulazi Zakrija.

Опширније

19:59

ŠansaOdlučan udarac Rajsa u 95. minutu - brani Zomer i loptu šalje u korner.

Опширније

19:54

KrajPočeo je prvi produžetak.

Опширније

19:50

KrajZavršen je regularni dio - nema golova, gledaćemo produžetke.

Опширније

19:49

Mogli su Švajcarci do gola u trećem minutu nadoknade - nisu se najbolje snašli Embolo i Zuber u šesnaestercu.

Опширније

19:46

Sudijska nadoknadaNadoknada u drugom dijelu tri minuta.

Опширније

19:41

Žuti kartonŽuti karton za Vidmera.

Опширније

19:36

GolUzvraća Engleska - prelijep gol Sake u 80. minutu, sam se izborio za poziciju i gađao sa ivice šesnaesterca i pogodio od stative za 1:1.

Опширније

19:35

IzmjenaTri izmjene kod Engleza - izašli su Meinu, Konsa i Tripije, ušli su Šo, Palmer i Eze.

Опширније

19:32

GolVodi Švajcarska 1:0 od 75. minuta - pogodio je Embolo, loptu je ubacio Ndoj nakon što ga je proigrao Šer, pogriješio je Stons, lopta došla do Emboloa koji nije imao velikih problema da loptu pošalje u mrežu.

Опширније

19:24

Žuti kartonŽuti karton za Harija Kejna.

Опширније

19:20

IzmjenaPromjene kod Švajcarske - izlaze Rider i Vargas, ušli su Vidmer i Zuber.

Опширније

19:17

Bukajo Saka je u prvom poluvremenu imao više prodora ka švajcarskom golu nego kompletan ostatak reprezentacije Engleske. Fudbaler Arsenala je imao četiri uspješna prodora u prvih 45 minuta, a ostatak "albiona" tri.

Interesantno i reprezentacija Švajcarske je imala tri prodora u prvom dijelu.

Опширније

19:13

ŠansaEmbolo je bio u prilici - Rodrigez je centrirao, Embolo je bio u petercu, pokušao da šutira, ali nije uspio najbolje da zahvati loptu.

Опширније

19:01

KrajPočelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

18:46

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme - bez golova 0:0.

Опширније

18:45

ŠansaZaprijetila je Engleska u 45. minutu, Saka je proigrao Meinua na pet metara, ali je Džaka odlično izblokirao udarac i loptu poslao u korner.

Опширније

18:32

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču - opomenut je Šer.

Опширније

18:30

Pola sata igre u Diseldorfu - bez mnogo uzbuđenja, nešto opasniji Englezi, za sada bez šuta u okvir gola.

Опширније

18:24

Zanimljiv podatak za Englesku reprezentaciju - Kobi Meinu je drugi najmlađi igrač koji je počeo duel za Englesku u četvrtfinalu nekog velikog takmičenja. Sa 19 godina i 78 dana Meinu je tako postao drugi iza Vejna Runija koji je raj rekord postavio 2004. godine na Evropskom prvenstvu u Portugalu kada je imao 18 godina i 244 dana.

Interesantno je da Meinu nije bio ni rođen kada je Runi postavio rekord.

Опширније

18:16

Novi pokušaj Engleza u 16. minutu - Meinu je izblokiran pri šutu sa oko 20 metara.

Опширније

18:14

Pokušaj Rajsa sa nekih 25 metara - izblokiran je u 14. minutu.

Опширније

18:08

Prvi opasniji napad Švajcarske - Endoj je lako izašao na kraj sa Tripijeom, ubacio loptu u peterac, ali je Mejnu otklonio opasnost.