Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Zanimljivosti

M.M.Lj.

20. 02. 2025. 20:41 >> 20:44
2
Čitaj mi:

Božović: Institucije će jasno odgovoriti na situaciju u Šavniku

Ministar pravde Bojan Božović smatra da će institucije poslati jasan odgovor na potez odbornika Skupštine opštine (SO) Šavnik iz prethodnog saziva koji su ponovo izabrali Jugoslava Jakića za predsjednika te opštine, a on bi, kako je rekao za TVCG, volio da to učini i državno tužilaštvo.

 

Božović smatra da ima i te kako prostora da reaguju institucije zbog situacije u Šavniku.

"Za početak bih pozvao i državno tužilaštvo da ispita radnje ovih lica koji su odlučili što su odlučili", kazao je on u emisiji Argumenti na TVCG.

Istakao je da su građani nosioci suvereniteta jer oni biraju odbornike na tačno određen mandat.

"Neko je ovaj mandat duplirao i sa tog aspekta mislim da nijesu imali nikakav legitimitet da donesu odluku kakvu su donijeli. Da se krijemo iza forme, iza navodne legalnosti, mislim da je i te kako opasno jer zalazimo u ustavno pravo svakog od nas da biramo vlast koju želimo. Zato, osim državnog tužilaštva imamo mjesta za ulaganje i izbornih i ustavnih žalbi kako bi se ova situacija što je moguće prije rješavala", rekao je on.

On ističe dau ovom slučaju nije problem izborna reforma.

"Ovdje je samo riječ o namjeri da zaboravimo da su građani ti koji biraju", kazao je ministar.

Пратите нас на

Коментари2

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније