- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Muzika
23. 09. 2025.
13:21 >> 12:24
Čekanju je kraj, Grizete objavili album “Čekanje”
Čekanju je konačno kraj i novosadski alternativni rok bend Grizete objavio je debi album pod nazivom “Čekanje”.
Na albumu je šest pjesama koje su, kako kažu iz benda, posvećene studentima i svim slobodnim građanima ove zemlje.
"Konačno izlazi naš prvi album, nešto kasnije nego što smo ga najavili, ali u ovim turbulentnim vremenima teško je pronaći pravi trenutak, a istovremeno – svaki je pravi. Dugo čekanje je konačno završeno – pune dvije godine je prošlo od snimanja “Titana” do posljednjih radova na albumu. Tema čekanja nas je pratila kroz čitav proces, pa je simbolično i album ponio taj naziv. Čekali smo mnogo i svašta, a najviše da pravda konačno zavlada, ali onda smo shvatili da je ova borba maraton, i da neće tako brzo biti okončana – kaže bend koji čine Andrea Vranić (bas gitara i glas), Vanja Drinčić (gitara) i Boris Balan Nikolić (bubnjevi i klavijature).
"Da bi održali zdrav razum i energiju, nama je bitno da ovaj album ugleda svjetlost dana, i to baš sada, kako bi pomogli sebi (a nadamo se i drugima) da nastave sa borbom, jer svako čekanje ima svoj kraj. Zato ovaj album posvećujemo studentima koji su vratili nadu u bolje sutra, kao i svim slobodnim građanima koji stoje deset mjeseci uz njih u ovoj borbi! – poručuje bend.
Bend se u saopštenju zahvalio i Vladi Peroviću koji je radio snimanje i miksanje albuma, gostima Anđeli Lazić i Drašku Koraću koji su flautom i saksofonom dodali nijanse potrebne da ovaj album bude kompletan, Katarini Cimbaljević na fenomenalnoj fotografiji koja je upotpunila posljednji fragment “Čekanja”.
Коментари0
Остави коментар