- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Kulturna galaksija
08. 04. 2024.
22:37 >> 22:37
Čitaj mi:
UMJETNOST
Na Cetinju počela Međunarodna nedjelja muzike
Međunarodna nedjelja muzike “Music in ME – Music international week”, muzički festival koji organizuje Muzička akademija, počinje danas u 20 sati koncertom u Multimedijalnoj sali Ministarsta kulture i medija na Cetinju.
Cetinjskoj publici večeras će se predstaviti Vladana Perović (klavir), Trio Ardor u sastavu Žana Lekić (flauta), Mladen Popović (violončelo) i Nataša Popović (klavir), kao i Tatjana Krkeljić (flauta), Nikola Mijajlović (truba) i Vladimir Domazetović (klavir), a na repertoaru će, između ostalih, biti i kompozicije Šopena, Geršvina, Rahmanjinova.
Predstojeći festival koji se održava na Cetinju do 15. aprila, predstavlja jedan od događaja kojim, pod sloganom FuturUM, Univerzitet Crne Gore obilježava 50 godina od osnivanja, a ugostiće eminentne pedagoge i profesore sa renomiranih konzervatorijuma iz Italije, Španije i Poljske.
"U toku festivalske sedmice predviđeno je da se i svake večeri održavaju koncerti na kojima će nastupiti Roberto Turrin (Italija), klavir, Maciej Zagorski (Poljska), klavir, Pavel Amilcar (Španija), violin solo. U petak, 12. aprila sa početkom u 14 sati u prostorijama univerzitetskog kampusa na Cetinju održaće se premijerni nastup Baroknog gudačkog orchestra sastavljenog od studenata Muzičke akademije koji će izvesti program pod vođstvom prof. Pavela Amilcara. U večernjim satima istog dana slijedi koncert nekadašnjih studenata Stefana Pavićevića, klarinet i Marije Mitrović, klavir. Festival se završava 15.aprila kada će nastupiti Margarita Escarpa (Španija), gitara", navodi se u saopštenju UCG.
Izuzetno važan segment predstojećeg muzičkog festivala je i Proljećna škola muzike koja će mladim i talentovanim učenicima iz Crne Gore i regiona pružiti savršenu priliku da unaprijede svoje vještine i muzičke sposobnosti kroz razne radionice koje će uključivati individualne časove i časove teorije muzike.
"Škola je osmišljena tako da bude zabavna i zanimljiva, sa fokusom na podsticanju okruženja za saradnju, podršku, sticanje novih prijatelja, izgrađivanje trajnih odnosa sa drugim mladim kolegama koji dijele istu strast prema muzici i prepoznavanjem Muzičke akademije UCG kao izbora za dalje usavršavanje. Ove godine Proljećnu školu pohađa 57 polaznika iz Crne Gore, Srbije, Makedonije i BiH. Poseban gost-predavač ove godine je Katherine Haataja (Finska) koja će držati majstorsku radionicu solo pjevanja učenicima srednjih muzičkih škola Crne Gore", piše u saopštenju.
Коментари0
Остави коментар