Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Film i pozorište

A.J. [ Tanjug/N1 ]

24. 04. 2025. 22:49 >> 22:50
Čitaj mi:

Gledanost filmova „Konklava“ i „Dvojica papa“ porasla nakon smrti pape Franje

Gledanost filma ''Konklava'', koji govori o procesu izbora novog pape i u kojem glavnu ulogu igra Rejf Fajns, porasla je za 283 odsto na striming servisima, prenio je Njujork Tajms, pozivajući se na podatke portala koji prati gledanost na striming servisima Luminejt.

Na dan smrti pape Franje, 21. aprila, “Konklava“ je u cijelom svijetu gledana oko 1,8 miliona minuta, a do kraja narednog dana minutaža je porasla na 6,9 miliona minuta.

“Konklava“ je drama reditelja Edvarda Bergera iz 2024, koja prati previranja u procesu izbora novog pape, a nagrađena je Oskarom za najbolje adaptiran scenario.

Pored “Konklave“, porasla je i gledanost filma “Dvojica papa“ reditelja Fernanda Meireleša za više od 400 odsto. Taj film prikazuje izmišljeni dijalog pape Benedikta XVI i tadašnjeg nadbiskupa Buenos Ajresa Horhea Bergoljija, odnosno budućeg pape Franje.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније