- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Film i pozorište
03. 03. 2024.
18:41 >> 18:41
Čitaj mi:
NOVi projekat
Netfliksov dokumentarac o zavjeri zbog koje gledaoci sumnjaju u sve
Ako ste ljubitelji dokumentarnih serija na Netfliks je stigla upravo jedna takva pod nazivom "Američka zavjera: Ubistva hobotnice" (American Conspiracy: The Octopus Murders).
Radnja prati misterioznu smrt novinara Denija Kasolara dok on istražuje navodnu zavjeru zvanu Hobotnica, koja povezuje krađu špijunskog softvera, neriješena ubistva i velike skandale 20. vijeka.
Serija od četiri epizode prepliće istraživačko novinarstvo, zločin i zavjeru, a reditelj Zakari Trejc i fotoreporter Kristijan Hensen uspjeli su da otkriju neke nove detalje o Kasolarovoj smrti.
Naime, Kasolaro je otputovao u Virdžiniju da se sastane sa nepoznatim izvorom, a kasnije je pronađen mrtav u hotelskoj kadi. Vlasti su saopštile da se radi o samoubistvu, ali upozorenja koja je dobio i koja je prijavila njegova porodica izazvala su sumnju povodom toga ko je zapravo odgovoran za njegovu smrt.
Iako je na Netfliks stigla tek ove nedjelje, "Američka zavjera: Ubistva hobotnice", već je zauzela treće mjesto među najgledanijim serijama u Hrvatskoj, piše Index.hr. Iza serije stoji ista ekipa koja je napravila odličan dokumentarac "Wild Wild Country".
"Ono što se desilo Deniju, ali i meni i Kristijanu je upozorenje za sve", rekao je reditelj Trejc.
Gledaoci se ne mogu zasititi ove serije, a X "kaže" da bi svi trebalo da je pogledaju.
"Serija nije dramatična, ali je sumanuta. Morate je pogledati", "Posle ovoga sumnjam u sve", neki su od komentara gledalaca.
Kritičari "Rolling Stone-a" opisali su seriju riječima: "Radnja je iznad većine pravih krimića, estetski, a posebno tematski".
Коментари0
Остави коментар