Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Hronika

Mina [ An.B. ]

07. 11. 2025. 10:30 >> 10:30

Uhapšeni zbog napada na policajce

Službenici nikšićke policije uhapsili su dvije osobe zbog napada na službeno lice u vršenju službene dužnosti u dva odvojena događaja, saopšteno je iz Uprave policije.

Navodi se da su službenici policije, u naselju Rastovac u Nikšiću, zaustavili putničko motorno vozilo marke “VW Lupo” nikšićkih registarskih oznaka kojim je upravljao B.G. (28), dok se sa njim se u vozilu nalazio P.M. (26).

Iz Uprave policije su kazali da su, prilikom kontrole, od B.G. oduzeli kutiju u kojoj se nalazila suva biljna materija zelene boje za koju se sumnja da je marihuana, mase 12,3 grama, kao i devet sjemenki koje potiču od biljke konoplje.

Navodi se da je policija od P.M. policija oduzela drobilicu sa tragovima pomenute droge.

„Prilikom preduzimanja službene radnje pregleda P.M., on je fizički napao policijskog službenika S.M. zadajući mu udarce u predjelu glave i tijela“, kaže se u saopštenju policije.

Dodaje se da su B.G. i P.M. dovedeni u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti Nikšić radi preduzimanja daljih mjera i radnji.

„Policijski službenik je odveden na ukazivanje ljekarske pomoći, gdje su mu konstatovane lake tjelesne povrede od strane dežurnog ljekara“, navodi se u saopštenju.

Iz policije su kazali da je utvrđeno da je B.G. omogućio uživanje marihuane P.M. neposredno prije kontrole policijskih službenika.

„Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću koji je naložio da se P.M. uhapsi zbog sumnje da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti“, navodi se u saoptšenju.

Dodaje se da je protiv P.M. podnijeta i prekršajna prijava zbog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru - uživanje opojne droge ili druge zabranjene psihoaktivne supstance na javnom mjestu.

„Tužilac je naložio da se protiv B.G. podnese krivična prijava u redovnom postupku zbog sumnje da je izvršio krivično djelo omogućavanje uživanja opojnih droga“, kaže se u saopštenju policije.

Kako su kazali, službenici nikšićke policije su izvršili ciljanu operativno-taktičku mjeru racija u jednom ugostiteljskom objektu u tom gradu sa namjerom kontrole operativno interesantnih i sa njima povezanih osoba.

„Prilikom sprovođenja navedene aktivnosti policijski službenici su u jednom objektu kontrolisali I.K. (37) iz Kotora“, navodi se u saopštenju.

Kako su kazali iz policije, I.K. je tom prilikom ometao policijske službenike u vršenju službenih mjera i radnji na način što se nedolično ponašao i više puta oglušio o jasno izdato upozorenje i naređenje, a zatim policijskim službenicima uputio riječi prijeteće sadržine.

„Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, po čijem je nalogu I.K. uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti“, kaže se u saopštenju.

On je, kako se dodaje, uz krivičnu prijavu priveden postupajućem tužiocu na dalju nadležnost u zakonskom roku.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније