Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Hronika

K. J. [ M. K. ]

07. 03. 2025. 12:02 >> 12:55
1

Joksimović: Ljubiša Mrdak je ponovo ubijen, na djelu sprega advokatsko - sudske mafije

Grupa građana Nikšića, porodica i prijatelji ubijenog Ljubiše Mrdaka okupila se ispred zgrade Tužilaštva u Podgorici, u znak protesta zbog oslobađajuće presude osumnjičenih za ubistvo i pljačku pošte koja se dogodila 20. oktobra 2021. godine. Protest su počeli minutom ćutanja.

 

Jedan od protestanata, Momo Joksimović rekao je da Crna Gora leleče nad sramnom oslobađajućom presudom Višeg suda.

Kaže da je presudom Višeg suda u Podgorici izvršen atentat na boginju pravde, simbola nepristrasnosti, pravičnosti i zakonitosti Justiciju, koja je smrtno ranjena. Ovu sahranu organizuju građani Crne Gore, penzioneri čiji je novac čuvao Ljubiša", istakao je Joksimović.

Kaže da je ubijen čovjek rijetke snage, vedrine i slobodarskog zanosa i bezgranične ljubavi za crnogorsrkim kamenom.

"Ubijaju čovjeka koji je oličenje i generacije i vremena", kazao je Joksimović.

Sramnom presudom, poručuje on pucali su sebi u čelu, u pravdu, u sigurnost građana, u slobodu.

"Tužilaštvo i sudstvo umjesto da budu čuvari pravde oni su postali dželati nad pravdom. Ova presuda je giljotina kojom je boginji Justiciji odrubljena glava", kazao je Joksimović. 

Kaže da je na djelu sprega advokatsko - sudske mafije.

"U pravosuđu je prisutan kriminal i korupcija ogromnih razmjera. Razorena je pravosudna grana vlasti po svim šavovima. Ova vlast je naslijedila haos ali je bolno što se stanje ne mijenja", ukazuje Joksimović.

Sramotna je presuda tužilaštva i sudstva, ponavlja i Božidar Đilas.

"Da li je moguće da u 21. vijeku čovjek u podne bude ubijen a da oni krvave ubice oslobode" naveo je on.

Kako kaže, Mrdak nije mrtav i neće biti dok je njih.

"A vi korumpirani sudije i tužioci ste, izražavam sumnju da ste plaćeni krvavim parama, krvavih ubica da ih oslobodite" ističe Đilas.

Ljubišin brat od tetke govorio je na protestu i pitao nadležne zašto se ne reaguje brže. 

Istakao je da je ministar pravde Bojan Božović rekao da na ovaj slučaj nije stavljena tačka.

"Naravno da nije, ali smo nezadvoljni sporošću rjeđšavanja slučaja i da se pitamo jel to Apelacioni sud čeka da počinioci ovog krivičnog djela odmaknu što dalje i sklone se ", istakao je on.

Kaže da smo svi mi Ljubiša i da nam se svima ovo može desiti.

"Pravda ne može biti zadovoljena i tražimo od predsjednika države Jakova Milatovića da reaguje po hitnom postupku. Način na koji će to da urade, ne vršimo taj pritisak ali ćemo da izdržimo dok ovaj slučaj ne bude rasvijetljen", rekao je on.

Protest je počeo u podne, a prvo protestno okupljanje održano je u Nikšiću 27. februara, dva dana nakon što je izrečena oslobađajuća presuda.

Mitar Knežević, Stojan Albijanić, Nemanja Miljković, Petar Zolak, Srđan Svjetlanović, David Banjac i Stefan Regojević oslobođeni su optužbi za pljačku pošte, u kojoj je Mrdak, radnik obezbeđenja, ubijen dok je pokušavao da zaštiti novac namenjen za isplatu penzija. Sudija je naveo da su oslobođeni zbog nedostatka dokaza i istakao da je sud "doveden pred svršen čin" te da je zbog takve optužnice morao da preuzme ulogu istražnog organa.

Više državno tužilaštvo u Podgorici najavilo je žalbu na presudu.

 

Пратите нас на

Коментари1

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније