N.R.

24. 06. 2024. 22:53 >> 22:54

EVROPSKO PRVENSTVO

Španija sa drugim timom jača od Albanije

Selektor Španije Luis de la Fuente promijenio je čak 10 igrača u odnosu na prva dva meča, večeras je u odnosu na prva dva meča u startnoj postavi bio samo Emerik Laport. Ipak ni to nije bilo dovoljno da Albanija dođe do pozitivnog rezultata, na kraju pobjeda Španaca 1:0.

Španci su i uoči ovog meča obezbijedili prvo mesto u grupi, i "druga postava" pokazala je da De La Fuente ima mnogo dobrih opcija.

Albanci su željeli da dođu do gola Davida Raje, ali im dobro postavljeni Španci nisu to dopuštali na početku meča.

Iz prve prave akcije, Španija je i povela u 13. minutu kada je Dani Olmo maestralno proigrao Ferana Toresa, a ovaj udarcem iz prve, od stative savladao Strakošu za 0:1.

Pokušali su Španaci u finišu prvog poluvremena - šutirao je Merino u 43. minutu, lopta otišla visoko preko gola.

Albanci nisu uspjeli nijednom ozbiljnije da priprijete golu Španije, prvu priliku imali su tek u 45. minutu kada je Aslanijev pokušaj zaustavio golman Raja.

Španija je kontrolisala igru i u drugom poluvremenu, ali nije imala konkretnih napada.

Uslijedila je nešto bolja igra selekcije Albanije od 60. minuta. Izabranici selektora Silvinja mogu su do izjednačenja u 64. minutu - Broja je šutirao sa desetak metara, odlično intervenisao Raja.

Nakon toga i par špokušaja sa distance - prvo je probao Aslani, potom i Beriša, ali je njegov udarac izblokiran.

Do kraja susreta ne toliko opasne prilike na obje strane ali nije bilo promjene rezultata - ostalo je 1:0.

Španija je takmičenje u grupi B završila sa tri pobjede, dok je Albanija osvojila bod i završila prvenstvo u Njemačkoj.