EVROPSKO PRVENSTVO

Holandija odoljela protiv Francuske, Grizman se ispromašivao

Prvi meč na šampionatu koji nije donio golove odigrali su pomalo iznenađujuće Francuska i Holandija.

Obje selekcije sada imaju po četiri boda. Austrija ima tri, a Poljska je bez bodova.

Furizono su meč otvorile obje selekcije. I jedni i drugi su u prvih 20 minuta imali nekoliko dobrih prilika.

Frimpong je u prvom minutu pobjegao odbrani "trikolora" , ali ga je zaustavio Menjan.

U četvrtom minutu Grizman je pokušao sa distance, Ferbrugen je bio siguran.

Tim Didieja Dešana je u 14. minutu imao zicer. Rabio je umjesto da šutira kada je izašao sam ispred Ferbrugena, usposlio Grizmana, koji se spetljao i šansa je propala...

U 27. minutu, Tiram je izbjegao ofsajd zamku, šutirao iskosa sa desne strane, ali pored stative.

A onda kao da su odlučili obje selekcije da ostatak prvog dijela prođe u igri bez rizika. Lopta je uglavnom bila na sredini terena, pa se na veliki odmor sa rezultatom 0:0.

Mnogo bolja Francuska je bila u nastavku. Readom su pokušavali Kante, Čuanmeni, pa je zicer promašio Grizman , Holandija je nekako preživjela.

"Lale" su u 68. minutu postigle gol, ali je pogodak Ćavija Simonsa poništen nakon upotrebe VAR tehnologije, jer je Dumfris smetao Menjanu.

To je ujedno bilo i posljednje uzbuđenje, jer su Francuzi do kraja jalovo napadali....

U posljednjem kolu, Francuska će igrati sa Poljskom, a Holandija sa Austrijom.