S.V.

20. 06. 2024. 19:54 >> 20:10

EVROPSKO PRVENSTVO

Remi Engleske i Danske, majstorija Hjulmanda

Engleska je igrala samo 1:1 sa Danskom u Franfurtu, a što je još gore za "Gordi albion", to je što igrom nije ubijedio nikoga da je jedan od favorita za titulu.

U Grupi C prva je Engleska sa četiri boda, Slovenija i Danska imaju po dva, a Srbija jedan bod.

Nije bilo puno uzbuđenja u ovom meču. Engleska je u prvih 25 minuta kontrolisala dešavanja na terenu, ali bez ozbiljnijih šansi.

"Gordi albion" je ipak u 18. minutu stigao do gola.

Voker je oduzeo loptu jednom defanzivcu Danaca, prošao po desnoj strani i uputio centaršut. Lopta je uz malo sreće stigla do Kejna, koji je sa peterca šalje u mrežu.

Nije to pokolebalo Dance, naprotiv.

Stezali su obruč oko gola Pikforda, a u 34. minutu i zasluženo stigli do izjednačenja.

Hjulmand je uputio silovit udarac sa preko 20 metara, van domašaja Pikforda.

U nastavku Engleska je odmah krenula da pritiska rivala. U 56. minutu stativa je spasila Dance, nakon udarca Fodena.

Na 20 minuta prije kraja, Englezi su imali još jednu dobru šansu. Šmajhel je, međutim, u duelu jedan na jedan nadmudrio Votkinsa.

Do kraja su Englezi napadali, ali odbrana Skandinavaca je bez problema odbila sve nalete, pa je ostalo 1:1.

U posljednjem, trećem kolu Engleska će igrati sa Slovenijom, a Danska sa Srbijom.