16. 12. 2015. 22:03 >> 01:14
39

NAKON VELIKE BORBE

"Lavice" zaustavljene u četvrfinalu

Crnogorske rukometašice poražene su od Norveške u borbi za polufinale 22. Svjetskog prvenstva, rezultatom 25:26 (11:13).

Uprkos velikoj želji i borbi, "lavice" nijesu uspjele da se plasiraju među četiri najbolje ekipe na šampionatu u Danskoj.

U "Sidbank areni" u Koldingu viđeno je mnogo grešaka i isključenja na obje strane, a na kraju su slavile Norvežanke. Presudila je pribranost Skandinavki, koje su, očekivano, imale veliku podršku sa tribina, manje su promašivale i bolje koristile minute kada su imale brojačnu prednost.

Marija Jovanović je pruzela odgovornost u kriznim momentima. Sa tri vezana gola u finišu poluvremena održala nas je u igri, a da je Radičević pogodila zicer 20 sekundi pred kraj poluvremena na pauzu bi otišli sa samo golom zaostatka.

U drugom dijelu igre, sudije nijesu tolerisale grubu igru. Naizmjenično su isključivane igračice na obje strane, a u takvoj situaciji na terenu bolje su se snašle Norvežanke.

Problem za našeg selektora Dragana Adžića bilo je isključenje Suzane Lazović do kraja meča. Nakon dva minuta po povratku sa pauze, pivot crnogorske reprezentacije zaradila je crveni karton zbog udaranja protivničke igračice po licu i u suzama napustila teren.

Potom su crnogorske rukometašice poslije tri vezana gola u 38. minutu došle do vođstva (16:15), ali je Norveška napravila preokret i ponovo došla do prednosti.

Uspjele su "crvene" da u nekoliko navrata uhvate priključak, bile su blizu izjednačenja, ali zahvaljujući večeras sjajnoj golmanki Soldberg i Nori Merk koja je u drugom poluvremenu postigla sedam od svojih ukupno osam golova, Norveška je uspjela da ostane u plusu.

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji bile su Majda Mehmedović i Jovanka Radičević sa šest, dok je gol manje postigla Marija Jovanović.

Večeras je zakazao šut Katarini Bulatović, koja je postigla samo dva gola. Takođe, večeras nije išlo ni Đurđini Jauković koja je samo jednom pokazala kakav šut posjeduje, a jednom se u strijelce upisala i Ema Ramusović.

Crna Gora će u petak u borbi za plasman od petog do osmog mjesta igrati sa Danskom, koja je večeras u posljednjem četvrfinalnom duelu poražena od Rumunije nakon produžetka, rezultatom 30:31.

Rumunke su predvođene Kristinom Neagu, koja je ukupno postigla 15 golova, bile tri gola u prednosti nakon prvih 30 minuta (13:10), Dankinje su nošene podrškom publike sa tribina uzvratile u nastavku i izborile produžetak (27:27), ali je domaćin ipak morao da se oprosti od borbe za jednu od medalja.

Ranije danas, mjesto među četiri najbolja tima izborile su selekcije Poljske i Holandije, koje će međusobno igrati za mjesto u finalu.

Holandija je savladala Francusku sa 28:25 (13:13), dok su Poljakinje u neizvjesnom meču bile bolje od Ruskinja - 21:20 (9:11).

Polufinalni mečevi na programu su u petak, 18. decembra, u 18 sati.

TOK MEČA:

KRAJ MEČA. Norveška je zaustavila "lavice" u četvrfinalu Svjetkog prvenstva

25:26 Bulatović, na 15 sekundi do kraja

24:26 Radičević pogađa, vjerovatno kasno

Golmanka Norveške Solberg brani novi zicer Kaće Bulatović, gotovo je sve riješeno (58:38min)

Adžič traži tajm-aut na nepuna dva minuta do kraja.

23:26 Merk za novo vođstvo Norveške od tri razlike. Njen sedmi gol u drugom poluvremenu

Bulatović promašuje sa sedam metara, ostaje dva razlike za Norvešku (57:10 min)

Marija Jovanović se žali na povredu, ukazuje joj se ljekarska pomoć iza gola

23:25 Loke trese mrežu

23:24  Majda sa crte, nakon asistencije Bulatović  (55:34 min)

22:24 Radičević smanjuje (55.min)

21:24 Heren lobuje Hasanagić sa krila (53:40 min)

21:23 Heren iz kontre (51.min)

Imamo igračicu više, ali to ne koristimo

21:22 Merk pogađa, sada iz sedmerca (48:50 min)

21:21 Majda za izjednačenje. Sada odlično koristimo brojčanu prednost

20:21 Ema Ramusović za minus jedan, sada mlađe igračice pogađaju

Jauković je iznudila isključenje Kristijansen (46:23 min)

19:21 Merk ne dozvoljava da se "Lavice" primaknu

19:20 Jauković postiže svoj prvi gol večeras

18:20 Kristijansen za novo vođstvo Norveške od dva razlike (44:40 min)

18:19 Majda smanjuje nakon sjajne asistencije Jovanović

17:19 Oftedal , sa dvije igračice manje (44. min)

Radičević promašuje najstrožiju kaznu,ništa od izjednačenja

Novo isključenje Norvežanki i sedmerac za naše

Alma Hasanić brani sedmerac, imamo napad za izjednačenje

I na drugoj strani isključenje, sudije nijesu imale milosti za Majdu, možda pregruba procjena

Ponovo imamo igračicu više, ali ne koristimo prvi napad sa brojčanom prednošču (40:38 min)

14:15 Radičević pogađa, nakon stative Majde Mehmedović

13:15 Odmah uzvraćaju Skandinavke (34:50 min)

13:14 Radičević sigurna sa penala

Kaća je izborila sedmerac i isključenje Oftedal

12:14 Norveška koristi brojčanui prednost, Merk pogađa za dva razlike

Novo isključenje naših. Milena Raičević je bila pregruba u duelu sa Merk

Suzana Lazović je zaradila crveni karton zbog udaranja proviničke igračice po licu, Adžić neće moći da računa na nju u nastavku meča...  Veliki peh za naše, posebno u momentima kad smo mogli do preokreta.

Loke ponovo mora van igre, njeno drugo isključenje večeras (32. min)

12:13 Milena Raičević je iskoristila sedmerac koji je izborila Bulatović

Počelo je drugo poluvrijeme, Crna Gora ima prvi napad

* Rumunija na poluvremenu vodi protiv Danske 13:10 u posljednjem četvrtfinalu.

Prvo poluvrijeme:

Kraj poluvremena. Barjaktarović je odbranila šut iz blizine, tako da na pauzu idemo sa dva gola minusa - 11:13

Radičević nije imala sreće, pogađa stativu na 20 sekundi do kraja poluvremena

11:13 Jovanović nas drži u igri, njen peti gol

Radičević promašuje zicer sa šest metara, još malo i kompletni smo (28:20 min)

10:13 Jovanović pogađa sa devet metara, uz dosta sreće

9:13 Merk ne griješi sa penala (26:37 min)

Novi sedmerac za Norvešku i isključenje Đurđine Jauković

9:12 Jovanović smanjuje sa igračicom više  (26.min)

8:12 Molik postiže svoj prvi gol

Imamo igrača više, ali to nijesmo iskoristili (25. min)

8:11 Oftendal sa zemlje za plus 3 (23:58 min)

8:10 Kamila Herem za prvo vođstvo Norveške od dva razlike

8:9 Skogrand (22. minut)

8:8 Radičević prekida seriju Norvežanki (21:33 min)

Selektor Crne Gore Dragan Adžić zatražio je prvi tajm-aut

odmah isključenje i na drugoj strani, Loke mora van igre

Mehmodović je isključena na dva minuta

7:8 Kristijansen donosi prekokret Skandinavkama (18:58min)

7:7 Kurtović poravnava iz kontre (17:44 min)

7:6 Oftendal smanjuje na jedan razlike, nakon sjajne finte (15:35  min)

Marina Rajčić je ušla sa klupe i odbranila sedmerac Suland (14:29  min)

7:5 Novi gol Jovanović

6:5 Suland iz penala

6:4 Kaća Bulatović iz sedmerca (11:19 min)

5:4 Heren smanjuje iz kontre

Mehmedović nije iskoristila zicer nakon odlično istrčane kontre, ali srećom Norvežanke griješe u napadu

Mreže miruju skoro tri minuta. Selektor Norveške zatražio je tajm-aut (8:23 min)

5:3 Mehmedović iz kontre (5:50 min)

4:3 Sjajan gol Marije Jovanović

3:3 Norveška stiže do izjednačenja

3:2 Suland smanjuje sa sedam metara

3:1 Radičević sa krila

2:1 Mehmedović za prvo vođstvo naše selekcije, nakon sjajne odbrane Barjaktarović

1:1 Bulatović odmah uzvraća, snažnim šutem sa distance

0:1 Kristijansen postiže prvi gol na meču

Meč je počeo, prvi napad imaju Norvežanke.