25. 08. 2013. 19:17 >> 19:39

Siti potonuo u Kardifu, minimalac Totenhema

Kardif je preko leđa Mančester Sitija stigao do prve pobjede u Premijer ligi u klupskoj istoriji, savladavši vicešampiona sa 3:2 pred svojom publikom, dok je Totenhem ponovo minimalno slavio sa 1:0, ovoga puta protiv Svonsija i opet golom Roberta Soldada iz penala

Siti je imao terensku inicijativu u prvih 45 minuta, ali nije stvorio nijednu izglednu šansu.

U nastavku je viđena totalna ludnica, preokreti, pet golova... Samo šest minuta od početka drugog poluvremena Siti je poveo. Džeko je fantastičnim udarcem sa 25 metara zatresao mrežu domaćina. Ipak, nije dugo trajalo slavlje. Osam minuta kasnije proključao je „Kardif siti“. Hart je zaustavo šut Kembela, ali je na odbijenu loptu natrčao Aron Gunarson i poravnao.

Onda je i sam Kembel, inače nekadašnji omladinac Mančester Junajteda, preuzeo glavnu ulogu. U 79. minutu nakon kornera Hart je „zaplivao“ u prazno iz drugog plana je natrčao na loptu Kembel i zakucao loptu za preokret Kardifa. Samo tri minuta prije isteka regularnog dijela meča isti igrač je još jednom savldao  Harta za velikih 3:1.

Sudija je meč protužio za šest minuta, ali je Siti u nastavku samo preko Negreda uspeo da ublaži poraz na 3:2. Vremena za nešto više nije bilo…

Totenhem se, sa druge strane, prilično ispromašivao, što ga nije koštalo pobjede. Gol odluke postigao je Soldado, i to opet iz penala. Andres Taunzend je pomalo teatralno pao u protivničkom šesnaestercu, ali dovoljno ubedljivo da iznudi najstrožu kaznu koju je Španac realizovao za tri boda čete Andresa Viljaša Boaša.