Beta [ Objavio: O.Z. ]

30. 04. 2017. 16:12 >> 00:51

SVONSIJU BOD NA "TRAFORDU"

Novi kiks Junajteda u borbi za LŠ

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su danas na svom terenu neriješeno 1:1 sa Svonsijem, u utakmici 35. kola Premijer lige. To je čak 14 remi Murinjevoe ekipe ove sezone u nacionalnom prvenstvu.

Junajted je poveo u trećem minutu nadoknade vremena prvog poluvremena golom Vejna Runija iz jedanaesterca. Prethodno, penal je dosuđen poslije duela golmana Svonsija Lukaša Fabijanskog i Markusa Rašforda, poslije čega su protestovali igrači Svonsija.

Protesti gostiju su bili opravdni pošto je sudija Nil Svorbik pogriječio – pokazao je na bijelu tačku, iako je bilo očigledno da je Rašford inscenirao prilikom kontakta sa golmanom Fabijanskim.

Bod Svonsiju donio je Gilfi Sigurdson golom u 79. minutu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Tokom utakmice povrijedila su se dvojica fudbalera Mančester junajteda, Luk Šo i Erik Baji.

Junajted je peti na tabeli sa 65 bodova, koliko ima i njegov gradski rival Siti, ali uz utakmicu manje.

Svonsi je ostao u borbi za opstanak, mada je dalje je u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 32 boda, dva manje od Hala, prvog iznad crte.