- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Turizam
30. 07. 2025.
17:24 >> 17:24
Bar: U hotelima u julu boravilo 23.090 registrovanih gostiju, u privatnom smještaju 46.538
Prema statistici Turističke organizacije opštine Bar u julu je na barskoj rivijeri u hotelima boravilo 23.090 registrovanih gostiju, što je u odnosu na 2024. godinu dva posto manje, dok je u privatnom smještaju broj gostiju iznosio 46.538 što je u odnosu na uporedni period prethodne godine pet posto manje.
„Iako možemo reći da je na barskoj rivijeri u julu boravilo manje gostiju, namjenski prihodi TO Bar, koji se prevashodno odnose na boravišnu i turističku taksu i članski doprinos, su veći za 7,25 procenata. Imajući u vidu da smo sada u špicu turističke sezone, nadamo se da ćemo u narednom periodu bilježiti porast u procentima što se tiče posjeta i noćenja turista u barskoj opštini,“ navela je predstavnica Turističke organizacije Bara, mr Nikoleta Nikčević.
Nikčević ističe da je struktura gostiju drugačija na jezerskom i morskom dijelu opštine, te da takođe varira od tipa smještaja.
„Gosti iz Zapadne Evrope primarno borave na jezerskom dijelu opštine. U hotelima je najveći broj gostiju iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Njemačke, Poljske, SAD, Francuske, Austrije, Češke i Mađarske, dok su u privatnom smještaju dominantni gosti iz Srbije, Bosne, Rusije, Ukrajine, Poljske, Njemačke, Makedonije, Mađarske, Turske... Imamo veći rast turista sa švajcarskog, švedskog i belgijskog tržišta,“ navela je predstavnica TO Bar.
Značajan broj gostiju koji tokom ljeta boravi u gradu pod Rumijom ima priliku da uživa u nizu kulturnih i zabavnih manifestacija koje TO Bar organizuje.
„Prepoznati smo po dobrim manifestacijama koje okupljaju veliki broj ljudi. Sada je aktuelno 17. Ljeto sa zvijezdama koje se na Šetalištu kralja Nikole realizuje svakog petka od 21 čas. Ovog petka će nastupiti Dino Beharović i kao glavna zvijezda Boban Rajović, narednog petka nastupa Jovana Pajić, dok će završno veče Ljeta sa zvijezdama biti 15. avgusta kada će nastupiti Amadeus bend. Osim toga, u Čanju se od 6. avgusta svake srijede organizuju Crnogorske večeri. Svako turističko mjesto ima svoje autentičnosti koje mi čuvamo, te ih želimo predstaviti turistima. Slijedi nam organizacija Šušanjske i Spičanske večeri, kao i Noći Velikog pijeska,“ najavila Nikčević.
Hotelijeri sa različitih krajeva barske opštine se takođe mogu pohvaliti pozitivnim rezultatima tokom ove ljetnje sezone. Grupacija MONTEHOS u okviru koje posluje pet hotela – četiri na primorju i jedan u Podgorici, značajne rezultate ostvaruje u svojim objektima u Čanju.
„U Čanju imamo nekih 700 soba u Pearl Beach Resort-u, kao i u hotelu Monte Mare. Uprkos mnogim negativnim trendovima i poteškoćama mi smo uspjeli da povećamo prodaju nekih pet do šest posto u prosjeku u četiri hotela, tako da smo sa sezonom dominantno zadovoljni. U našim hotelima dominiraju gosti iz Francuske, Poljske, Češke, Ukrajine, ali i iz regiona u periodu od 15. juna do 15. septembra. U predsezoni i postsezoni je dominantno zapadno tržite. Sezona traje nekih pet i po mjeseci, osim u Rafailovićima gdje traje devet mjeseci,“ navela je Marija Rakčević Bećirović, direktorica prodaje u grupaciji MONTEHOS.
Dosadašnjim rezultatima tokom ove sezone zadovoljni su i u hotelu Sato u Sutomoru.
„Popunjenost se kreće između 90 i 95 posto za mjesec jul što je jako zadovoljavajuće. U posljednjih osam godina najviše što smo dostigli u julu je 97 posto popunjenosti, tako da smo na korak od tog rekorda. Struktura gostiju je nakon doba korone veoma slična, tu su uglavnom gosti iz okolnih zemalja, pretežno iz Bosne i Hercegovine i Srbije. Ove godine imamo veliki broj gostiju iz Albanije, Poljske i novih tržišta – Kazahstana i Azerbejdžana. Najave za avgust, septembar i oktobar su odlične. Za avgust imamo popunjenih nekih 85 posto kapaciteta, za septembar smo na oko 70 posto, a oktobar je na 50 posto. Pretpostavljam će taj procenat samo rasti zbog rezervacija u posljednji minut,“ navela je menadžerka prodaje u hotelu Sato, Jasmina Kolić.
Коментари0
Остави коментар