Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Svijet

M.V. [ Beta ]

27. 09. 2025. 09:30 >> 09:30

Kolumbijski predsjednik gubi američku vizu, u Njujorku pozivao na oslobođenje Palestine

Američke vlasti će povući vizu kolumbijskom predsjedniku Gustavu Petru, saopštio je u petak uveče Stejt department, navodeći da je učestvovao u "nesmotrenim i 'zapaljivim' akcijama" tokom propalestinskih demonstracija u Njujorku.

"Kolumbijski predsjednik je u petak stajao na ulici Njujorka i pozivao američke vojnike da ne poštuju naređenja i podstaknu nasilje. Poništićemo njegovu vizu zbog njegovih nesmotrenih i zapaljivih akcija", naveo je Stejt department na platformi Iks (X).

Petro, ​​koji je bio u Njujorku da prisustvuje zasijedanju u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, učestvovao je na propalestinskom protestu u gradu u petak zajedno sa britanskim muzičarem Rodžerom Votersom.

Video snimci koje su objavili mediji prikazuju ljevičarskog kolumbijskog predsjednika kako preko razglasa poziva na stvaranje "svjetske vojske spasavanja čiji će prvi zadatak biti oslobođenje Palestine".

"Nacije svijeta će tada doprinijeti obučenim i naoružanim muškarcima i ženama da formiraju ovu veliku vojsku. Mora biti veća od vojske SAD", dodao je Petro, ​​čija je zemlja raskinula veze sa Izraelom 2024. godine u znak protesta zbog rata u Pojasu Gaze.

Kolumbijski predsjednik je zatražio od američkih vojnika da svojim puškama ne "gađaju čovječanstvo".

"Ne slušajte naređenje Trampa! Slušajte naređenje čovječanstva", rekao je Petro na skupu.

Kolumbijsko predsjedništvo je posle skupa saopštilo da je Petro napustio SAD i da je odmah avionom krenuo za Bogotu.

Kolumbijski predsjednik ima i italijansko državljanstvo, što ga u principu oslobađa vize za ulazak u SAD.

Kolumbijski ministar unutrašnjih poslova Armando Benedeti rekao je u petak uveče da je viza trebalo da bude poništena izraelskom premijeru Benjaminu Netanjahuu, a ne Petru.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније