- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
06. 05. 2025.
17:04 >> 17:14
Izrael napao Jemen
Izraelske snage izvršile su danas vazdušne napade na aerodrom i nekoliko drugih lokacija u glavnom gradu Jemena Sani, objavili su mediji povezani sa Hutima.
Kako prenosi Rojters, do napada je došlo nakon što je izraelska vojska upozorila ljude da napuste područje oko glavnog aerodroma u Sani.
Izraelska vojaska izvela je i u ponedjeljak vazdušne napade na jemensku luku Hodeidah, kao odgovor na projektil koji su Huti ispalili u blizini glavnog izraelskog vazdušnog čvorišta.
Napetosti između Izraela i jemenskih Hutija eskalirale su dok grupa koja je povezana sa Iranom nastavlja sa napadima kao odgovor na izraelsko širenje operacija u Gazi.
Huti napadaju Izrael i brodove u Crvenom moru od početka rata između Izraela i Hamasa u Pojasu Gaze, u znak, kako su više puta saopštili, solidarnosti sa Palestincima.
Коментари0
Остави коментар