Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Svijet

A.J.

22. 03. 2025. 17:20 >> 17:20

Pentagon istražuje curenje povjerljivih informacija

Ministarstvo odbrane SAD vodi internu istragu "curenja informacija o nacionalnoj bezbjednosti", ali nije navedeno o čemu.

U dopisu šefa kabineta ministra odbrane Pita Hegseta od prošle noći se pominje "nedavno neovlašćeno otkrivanje" takvih informacija.

Predsjednik SAD Donald Tramp je u petak odbacio tvrdnju da će njegov savjetnik Ilon Mask biti obavješten o tome kako bi SAD hipotetički ratovale s Kinom.

Ako istraga utvrdi ko je odgovoran za neovlašćeno otkrivanje informacija, slijedi krivično gonjenje, piše u memorandumu.

Sekretarka Odjeljenja za unutrašnju bezbjednost Kristi Noem je ovog mjeseca obećala da će pojačati testiranje osoblja detektorima laži da bi se utvrdilo ko bi medijima mogao odati povjerljive informacije.

Ministarstvo pravde je u petak objavilo istragu o "selektivnom curenju netačnih, ali ipak povjerljivih informacija" obavještajnih službi o venecuelanskoj bandi "Tren de Aragua" čiji su pripadnici u SAD na meti Trampove administracije.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније