- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
17. 08. 2023.
10:54 >> 10:54
PROCJENA EUROSTATA
BDP Evropske unije stagnirao u drugom kvartalu
U drugom kvartalu ove godine bruto domaći proizvod (BDP) eurozone porastao je 0,3 odsto u poređenju sa prethodnim kvartalom, dok je BDP EU ostao stabilan, odnosno zabilježio je nultu stopu rasta, pokazala je fleš procjena Eurostata.
U poređenju sa istim kvartalom prethodne godine, BDP je u eurozoni porastao 0,6 odsto, a u EU 0,5 odsto, prenosi Capital.ba.
U Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) je BDP u odnosu na prvi kvartal porastao 0,6 odsto. U poređenju sa istim kvartalom prethodne godine BDP u SAD je porastao 2,6 odsto.
U istom periodu, broj zaposlenih je i na nivou eurozone i EU porastao 0,2 odsto u poređenju sa prvim kvartalom ove godine.
U poređenju sa istim kvartalom prethodne godine, zaposlenost je porasla 1,5 odsto u eurozoni i 1,3 odsto u EU.
Eurozonu čine zemlje koje koriste euro kao službenu valutu, odnosno Belgija, Njemačka, Estonija, Irska, Grčka, Španija, Francuska, Hrvatska, Italija, Kipar, Letonija, Litvanija, Luksemburg, Malta, Nizozemska, Austrija, Portugalija, Slovenija, Slovačka i Finska, piše Nova ekonomija.
Коментари0
Остави коментар