Свијет

Т.Г. [ н1 ]

31. 03. 2023. 16:45   >>  16:46 1

БАЈДЕН

"Русија да ослободи америчког новинара"

Амерички предсједник Џозеф Бајден затражио је од Русије да ослободи америчког новинара Евана Гершковича, док је лист Вол стрит џорнал за који ради новинар позвао на протјеривање руског амбасадора и руских новинара у САД.

„Пустите га“, рекао је Бајден новинарима у Бијелој кући.

Гершкович (31) извјештач са руског говорног подручја, ухапшен је у Јекатеринбургу под сумњом за „шпијунажу“.

„Протјеривање руског амбасадора из САД, као и руских новинара који овдје раде, било би најмање што бисмо могли да урадимо“, наводи се у уводнику америчког листа и додаје да је то „срачуната провокација како би САД биле у непожељној ситуацији, а страни медији који још раде у Русији застрашени“.

Кремљ је у четвртак упозорио Вашингтон на било какав облик одмазде против руских медија који раде у САД после хапшења америчког новинара, који је, према Москви, ухваћен „на дјелу“ док је шпијунирао.

Гершкович је негирао оптужбе против њега током саслушања у московском суду, јавили су руски медији и додали да је америчком новинару одређен притвор до 29. маја. Тај притвор може да буде продужен до евентуалног суђења.

Пратите нас на

Коментари 1

остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије