- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
13. 04. 2017.
23:27 >> 23:00
11
NJEMAČKE PROIZVODNJE
Hrvatska prikazala nove haubice
Oružane snage Hrvatske su danas u Zagrebu prikazale prve dvije od ukupno 16 samohodnih haubica "PzH2000" nkemačke proizvodnje, kalibra 155 milimetara.
U Remontnom zavodu na Jankomiru je rečeno da se nabavkom tih haubica vatrena moć hrvatske vojske "višestruko umnožava", saopštilo je Ministarstvo odbrane te zemlje.
Time počinje "isporuka tog moćnog oružja u ukupnoj vrijednosti oko 55 miliona eura, a njegovom realizacijom sposobnost Oružanih snaga u tom području je značajno porasla, i stavlja nas na nivo najbolje opremljenih artiljerijskih sistema NATO saveza", rekao je ministar odbrane Damir Krstičević.
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga, general Mirko Šundov je rekao da samohodne haubice doprinose sposobnosti Oružanih snaga za "uvjerljivo odvraćanje i odlučnu borbu protiv svake prijetnje suverenitetu i teritorijalnom integritetu" Hrvatske, kao i međunarodnoj sigurnosti i stabilnosti u regionu.
Ministarstvo odbrane je saopštilo da je proces nabavke samohodnih haubica "PzH2000" počeo potpisivanjem sporazuma sa Saveznim ministarstvom odbrane Njemačke krajem 2014.
Cilj je nabavka artiljerijskih sistema od 155 milimetara "L52", sa "sposobnošću gadjanja na efektivnim daljinama od 40 kilometara, uz mogućnost korišćenja 'pametne municije' i istovremenog udara više projektila u isti cilj".
Ostalih 14 haubica će Hrvatskoj biti isporučeno do kraja ove godine.
Коментари11
Остави коментар