- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
06. 06. 2025.
12:17 >> 13:25
Čitaj mi:
Milatović: Non pejper EK važno upozorenje, Vlada da promijeni praksu
Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je non pejper Evropske komisije važno upozorenje, koje Vlada treba ozbiljno da shvati i da promijeni praksu, koja je vrlo argumentovano izložena, a koja se tiče određenih segmenata iz poglavlja 23 i 24.
Prema njegovim riječima, non pejper Evropske komisije, koji se tiče progresa Crne Gore u oblastima vladavine prava, je jedno važno upozorenje koje dolazi od strane Evropske unije (EU) u, kako navodi, ključnom trenutku procesa evropskih integracija Crne Gore.
"Volio bih da, prije svega, Vlada to upozorenje vrlo ozbiljno shvati i da promijeni praksu koja je vrlo argumentovano izložena u tom non pejperu, a koja se tiče određenih segmenata iz poglavlja 23 i 24", naglasio je Milatović, odgovarajući na pitanje novinara na konferenciji za medije na Cetinju povodom zvanične posjete predsjednika Estonije Alara Karisa Crnoj Gori.
Mišljenja je da što prije se promijeni praksa i što prije se u određenim segmentima u oblasti vladavine prava počnu primjenjivati istinski evropski standardi, to će evropski put biti brži.
"Tu je formula data, a na nama je da je primijenimo", dodao je Milatović.
Milatović poziva sve donosioce odluka u Crnoj Gori da dodatno odgovornije, u narednom period, odnose se na proces evropskih integracija.
Predsjednik Estonije Alar Karis poručio je da i od crnogorskog naroda zavisi koliko Crna Gora ide na putu pristupanja EU, jer je, naglašava, to zasnovano na zaslugama.
"To se odnosi i na sve druge zemlje. Jako težak posao koji treba da se odradi", naglasio je Karis.
Podsjeća da je Estoniji trebalo više od 10 godina da se pridruži EU.
"Svako poglavlje je važno", dodaje Karis.
Sa Milatovićem je, kako navodi, razgovarao i o pitanjima viza.
"To je teško pitanje, jer Crna Gora još nije dio EU. Istvoremeno je bitno da se taj problem viznog režima riješi", zaključio je Karis.
Коментари0
Остави коментар