- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
23. 02. 2025.
16:09 >> 16:12
1
Belan: Najveću odgovornost na putu ka povećanju broja žena u politici, imaju muškarci
Nesumnjivo najveću odgovornost na putu ka povećanju broja žena u politici, imaju muškarci, s obzirom na to da se u najvećoj mjeri nalaze na mjestima odlučivanja, navodi jedan od lidera Evropskog saveza i predsjednik Liberalne partije (LP), Vatroslav Belan.
Kako piše u saopštenju, Belan je ovo kazao na okruglom stolu "Muškarci kao agenti promjena" u okviru kojeg se diskutovalo o različitim iskustvima i praksama na ličnom i institucionalnom nivou vezanim za angažovanje muških političkih lidera ka većem političkom učešću žena.
Okrugli sto bio dio konferencije "Angažovanje muških političkih lidera za učešće žena u politici", koju su organizovali Evropski liberalni forum i "Ulof Palme međunarodni centar", a na kojoj su učestvovali predstavnici socijaldemokratskih, liberalnih i zelenih partija i organizacija iz regiona i Evrope.
"Učesnici su kroz dosadašnje prakse i iskustva govorili o izazovima na putu do uvećanja broja žena u aktivnoj politici, posebno na rukovodećim partijskim i državnim pozicijama. Govorilo se i o potrebi da liberali socijaldemokrate i sve progresivne snage i organizacije Evrope udruže snage kao nikada do sada, kako bi odbranili dostignute slobode ljudskih prava i zajedničke vrijednosti na čijim temeljima je izgrađena moderna Evropa. Na konferenciji je učestvovala i članica Glavnog odbora Socijaldemokrata Mirha Tahirović", navodi se u saopštenju Evropskog saveza.
Коментари1
Остави коментар