- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
20. 02. 2024.
13:51 >> 14:03
Čitaj mi:
BIVŠI PREMIJER
Abazović čestitao Novoviću i Šukoviću: Veliki dan za pravdu
Bivši premijer i lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović uputio je čestitke Glavnom specijalnom tužiocu Vladimiru Novoviću i njegovim saradnicima, kao i šefu SPO Predragu Šukoviću na sprovedenoj akciji hapšenja zbog stvaranja kriminalne organizacije i šverca cigareta.
Abazović je u poruci na mreži telegram poručio da je ovo veliki dan za pravdu u Crnoj Gori.
"Ovo je ogromna satisfakcija za mene. Ljudi koje sam označio da su vrh kriminalne piramide, koji su me zatim tužili i sa kojima se sada sudim, uhapšeni su zbog šverca cigareta. Ostalo je još samo superfinale", naveo je on.
Abazović je pomenuo i bivšeg direktora Uprave prihoda i carina Rada Miloševića, zahvalivši mu se va dostavljenoj šemi šverca.
"Ona je sigurno mnogo pomogla da se slučaj klana "Grand" rasvijetli. Idemo dalje, u nove pobjede", zaključio je Abazović.
Podsjetimo, u SDT-u su danas počela saslušanja uhapšenih zbog stvaranja kriminalne organizacije i šverca cigareta.
Podgorički biznismen Aleksandar Mijajlović, u javnosti često pominjan kao jedan od suvlasnika građevinske kompanije Bemaks, uhapšen je juče zbog sumnje da je povezan sa, između ostalog, švercom cigareta.
Po nalogu SDT-a uhapšen je i policijski službenik Milenko-Mića Rabrenović, nekadašnji šef obezbjeđenja bivšeg šefa policije Veselina Veljovića.
Uhapšen je i Nikšićanin Zoran Đukanović, a riječ je o nastavku akcije u sklopu koje su uhapšeni Aleksandar Mijajlović, Golub Vojinović, Dejan Jokić, Dragan Backović, Mirko Mijušković i Radoje Rabrenović, ali i još nekoliko osoba.
Коментари0
Остави коментар