Osnovna tema
Crno/bijela tema
Inverzna tema
MNE Play
MNE Play

Podešavanja

Umanji / Uvećaj

Izaberite temu

Osnovna tema
Crno/bijela tema
Inverzna tema

Politika

B.Č.J.

18. 09. 2023.12:18 >> 18:58
4

SD

"Ne pominjite nas, u pregovorima o Vladi ne učestvujemo"

Socijaldemokrate Crne Gore (SD) pozvale su političke aktere koji, kako su kazali, duže vrijeme bezuspješno pokušavaju da formiraju vladu da svoje unutrašnje probleme ne rješavaju preko leđa SD-a, koji zvanično u pregovorima nikad nije ni učestvovao.

630916

Smatraju neprimjerenim i politički nezrelim da ih bilo ko pominje u kontekstu pregovora o vladi iako im je, kako su kazali, u potpunosti jasna potreba pojedinih političkih partija da, kao i uvijek, "nađu nekog fiktivnog neprijatelja kojeg će napadati kako bi odbranili sebe od odgovornosti za rušenje prethodno dogovorene većine".

"Činjenica da oni koji pregovaraju ne mogu ili ne žele da se dogovore im ne daje za pravo da svoje probleme 'rješavaju' tako što će pominjati u bilo kojem kontekstu SD, jer svi oni jako dobro znaju da formiranje 44. Vlade i konstituisanje nove parlamentarne većine nikad i nije bila tema razgovora sa nama", navodi se u saopštenju.

Da li će neko na javnom ili tajnom glasanju dobiti glas poslanika SD-a, kako su kazali, zavisi isključivo od odluka partijskih organa te stranke, koje se baziraju i na analizi ponašanja onih koji se potajno nadaju da će taj glas možda dobiti.

"Građana radi, o moralisanju na političkoj sceni bi mogli 'do sjutra', posebno sa onima koji drže na vlast Marka Kovačevića, Daria Vranješa i slične, te kojima su mjera evropskog i evroatlanstkog puta oni koji se hvale zapaljenim NATO zastavama", navodi se u saopštenju.

Poručuju da je njihov stav u potpunosti jasan i nepromijenjen od 11. juna.

"Socijaldemokrate mogu biti sagovornik samo onima koji žele istinski evropsku i evroatlantsku Vladu, koji nemaju nedoumica oko vrijednosnog okvira u kojem treba da se kreće Crna Gora, a to je njen građanski, sekularni i antifašistički karakter, koji političkim i moralnim uzorima ne smatraju osuđene ratne zločince, ne relativizuju genocid u Srebrenici, ne opravdavaju brutalnu i ničim izazvanu agresiju Rusije nad Ukrajinom, te kojima mjera antifašizma nije Pavle Đurišić", zaključuje se u saopštenju SD-a.

Pratite nas na

Komentari4

Ostavi komentar

18.09. 2023, 16:43

perun [neregistrovani]

e jeste face.

Kako to da se ne pominjete ? Pa prije mjesec dana onaj vaš Šef,što izdaje stanove od Plava,preko Podgorice do Bara,reče da ,,vi stoite na raspolaganju,,da bi se vlada formirala. ....kaše vas preko portala,pa sada ,,ni luk jeli,ni luk mirisali,,

Odgovori

18.09. 2023, 15:38

anonymous [neregistrovani]

Alal vjera junaci

Ovo su jasne rijeci,svaka cast SD!

Odgovori

18.09. 2023, 15:27

VeljeSrbin [neregistrovani]

deder bolan

Manite se politike, nije to za vas, bolje brinite kako cete opravdati stanove i sto ste ucestvovali u pohari CG, i da, Srebrenica je u Republici Srpskoj, zasto vas se to tice, to vi je druga drzava, gledajte u svoje dvoriste.

Odgovori

18.09. 2023, 13:29

anonymouus [neregistrovani]

bravo

Bravo,svaka čast.

Odgovori

Ostavi komentar

Pravila komentarisanja sadržaja Portala RTCGViše
Poštujući načelo demokratičnosti, kao i pravo građana da slobodno i kritički iznose mišljenje o pojavama, procesima, događajima i ličnostima, u cilju razvijanja kulture javnog dijaloga, na Portalu nijesu dozvoljeni komentari koji vrijeđaju dostojanstvo ličnosti ili sadrže prijetnje, govor mržnje, neprovjerene optužbe, kao i rasističke poruke. Nijesu dozvoljeni ni komentari kojima se narušava nacionalna, vjerska i rodna ravnopravnost ili podstiče mržnja prema LGBT populaciji. Neće biti objavljeni ni komentari pisani velikim slovima i obimni "copy/paste" sadrzaji knjiga i publikacija.Zadržavamo pravo kraćenja komentara. Manje

Da biste komentarisali vijesti pod vašim imenom

Ulogujte se
ZAKLjUČANO: OTKLjUČAJTE POVLAČENjEM STRELICE U DESNO ...

Najnovije

Najčitanije