- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Politika
21. 12. 2021.
08:50 >> 08:51
11
HARASANI SAOPŠTIO
URA predvodi napore za stvaranje manjinske vlade
Građanski pokret URA predvodi napore za stvaranje nove manjinske vlade koju podržavaju prozapadne stranke, kazao je funkcioner te partije Ilir Harasani.
"Strategiju podržava američki izaslanik Gabrijel Eskobar", rekao je Harasani u intervjuu za Euronews.
Harasani je kazao da su u sporazumu za formiranje nove vlade od sedam političkih predstavnika četvorica Albanci i u ovim okolnostima nije isključio mogućnost da premijer Crne Gore prvi put bude Albanac.
„Sporazumom koji smo sklopili je dobar korak ka budućnosti i formiranju nove vlade čiji su dio sve nacionalnosti", rekao je Harasani, prenosi portal Antena M.
Prema njegovim riječima, od sedam potpisnika imamo Srbe, Crnogorce, Bošnjake i Albance.
"Iz tog sporazuma četvorica su Albanci. U ovom slučaju, Albancima se pruža mogućnost da imaju najmanje dva ministarstva i premijer će vjerovatno biti Albanac, što je veliko dostignuće“, rekao je Harasani.
On je ocijenio da postoji konfuzija i neslaganje unutar većine i da je to očekivano jer koalicioni saveznici imaju različite ideologije.
Коментари11
Остави коментар