- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Podgoricom
14. 04. 2021.
18:40 >> 19:05
4
VUKOVIĆ
"Ne pravi se zgrada, već saobraćajnica"
U blizini novog stambenog kompleksa u podnožju brda Ljubović ne priprema se teren za gradnju nove zgrade, već je u pitanju izgradnja nove saobraćajnice u dužini od 350 metara, kazao je gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković.
"Tokom dana sam dobio nekoliko pitanja u vezi radova koji se izvode u blizini novog stambenog kompleksa u podnožju brda Ljubović. Nakon konsultacije s kolegama iz Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice, koristim priliku da sugrađane informišem da je u pitanju obaveza komunalnog opremanja predmetne lokacije, koja podrazumijeva izgradnju nove saobraćajnice u dužini 350 metara, 50 parking mjesta, nove rasvjete i pejzažno uređenje (68 odraslih sadnica)", napisao je Vuković na Fejsbuku.
Istakao je da nije u pitanju priprema terena za gradnju nove zgrade, kako se može pročitati u medijima i na društvenim mrežama.
Kako je kazao, DUP ‘Pobrežje Zona G’ je važeći.
"U toku dana, nadležna inspekcija Ministarstva ekologije, prostornog planiranja i urbanizma je obišla lokaciju i konstatovala da se radovi izvode u skladu sa svim propisima", napisao je Vuković.
Zamolio je sugrađane da ne nasijedaju na pokušaje politizacije ovog pitanja.
"Podsjećam da se, unazad godinu dana, desio sličan pokušaj manipulacije javnosti, tada u vezi izgradnje ulice i prateće infrastrukture u okviru novog naselja u blizini Vezirovog mosta.", poručio je Vuković.
Коментари4
Остави коментар