- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
30. 08. 2024.
08:19 >> 08:19
Čitaj mi:
PORESKA UPRAVA
Privremeno zatvoreno 29 objekata, izrečeno preko 2 mliona novčanih kazni
Od 1. maja do 25. avgusta ove godine poreski inspektori izvršili su 3.080 provjera regularnosti poslovanja poreskih obveznika i utvrdili nepravilnosti kod 450 poreskih obveznika. Po tom osnovu izdato je 614 prekršajnih naloga, sa izrečenim novčanim kaznama u iznosu od 2.060.700 eura, saopšteno je iz Poreske uprave.
"Zaduženje po osnovu izrečenih novčanih kazni iznosi 1.192.507 eura od čega je naplaćeno 962.707 eura ili 81 odsto. Naplata se odnosi na poreske obveznike koji su prihvatili prekršajnu odgovornost i platili izrečene kazne u roku od 8 dana (umanjene za trećinu prema Zakonu o prekršajima)", kaže se u saopštenje.
Za sve obveznike kod kojih se utvrdi neregularno poslovanje poreski inspektori primjenjuju propisane kaznene mjere, od izcricanja prekršajnih naloga do privremene zabrane obavljanja djelatnosti i zatvaranja objekata.
"U skladu sa ovlašćenjima iz Zakona o poreskoj administraciji, u izvještajnom periodu su kod 29 poreskih obveznika preduzete mjere privremene zabrane obavljanja djelatnosti. Rezultati pokazuju da je sa manjim brojem kontrola utvrđeno više nepravilnosti. Razlog je što se poreski inspektori analizom rizika posebno pripremaju za ciljane kontrole obveznika kod kojih su tokom prošle godine utvrđeni prekršaji ili za koje je poreski organ u saznanju da ne evidentiraju promet i ne izdaju račune korisnicima usluga", navodi se u saopštenju.
Cilj PU je, kako se navodi, unapređenje komunikacije i jačanje odnosa povjerenja sa poreskim obveznicima koji svoj doprinos mogu dati kroz dobrovoljno izvršavanje poreskih obaveza, što podrazumijeva prijavljivanje prihoda, podnošenje propisanih prijava i plaćanje poreza u propisanim rokovima.
"Građani u velikoj mjeri mogu pomoći kreiranju pozitivnog ambijenta na tržištu Crne Gore i doprinijeti suzbijanju sive ekonomije prijavljivanjem nepravilnosti pozivom na broj telefona Kol centra 19707 i platforme „Budi odgovoran“", ističe se u saopštenju .
Коментари0
Остави коментар