- Izbori 2024
- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
05. 08. 2024.
14:11 >> 14:20
Bošković
Na Nacrt fiskalne strategije nije bilo primjedbi ni sugestija
Državna sekretarka u Ministarstvu finansija Bojana Bošković istakla je da se na nacrtu Fiskalne strategije za period 2024. - 2027. počelo raditi sredinom februara, a da su krajem tog mjeseca objavili javni poziv za zainteresovane strane da dostave predloge i sugestija kojih po završetku poziva nije bilo. Dokument je, kako dodaje, Ministarstvo pripremilo u okviru svojih fiskalnih kapaciteta uz blisku saradnju sa kabinetom premijera.
Kako je navela Bošković, Ministarstvo finansija je predlog fiskalne strategije koja se trenutno nalazi na javnoj raspravi, pripremilo u okviru svojih fiskalnih kapaciteta uz blisku saradnju sa kabinetom premijera. Takođe konsultovana su i sva resorna ministarstva čiji su podaci bili neophodni za što kvalitetniju izradu ovog dokumanta.
"Proces izrade fiskalne stategije je počeo srednom februara, a Ministarstvo finansija je krajem tog mjeseca objavilo javni poziv svim zainteresovanim stranama da dostave svoje predloge i sugestije. Nakon tronedjeljnog procesa javnih konsultacija nijesmo imali predloge i sugestije", napomenula je Bošković.
Objasnila je da obaveza pripreme fiskalne strategije proističe iz Zakona o budžetu i fiskalnoj odgovornosti koji predviđa da ovu strategiju za period trajanja mandata Vlade donosi Skupština, a priprema Vlada, uz mišljenje CBCG.
"Strateška podloga za pripremu predloga dokumenta je prije svega ekspoze premijera, srednjoročni program rada Vlade, program pristupanja Crne Gore EU, reformska agenda plana rasta za Zapadni Balkan, program ekonomskih reformi i program reforme upravljanja javnim finansijama. Korišćena su i pojedinačna sektorska dokumenta u kojima su predviđeni starteški pravci razvoja u pojedinačni oblastima", istakla je Bošković.
Коментари0
Остави коментар