Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ekonomija

М.М.

16. 11. 2023. 13:51 >> 14:28
3

NAKON SJEDNICE VLADE

Mujović: Prodaja EPCG ne dolazi u obzir

Ministar energetike i rudarstva Saša Mujović kazao je da prodaja Elektroprivrede Crne Gore ne dolazi u obzir.

"Nije se raspravljalo o prodaji dijela EPCG, to je priča političkog karaktera", kazao je Mujović.

On je naglasio da je EPCG naše porodično blago. 

"Ukoliko imate da dio vlasničke strukture pripada nekoj renomiranoj stranoj kompaniji, ako takva jedna kompanija nađe interes da uloži u neku našu kompaniju i te kako će voditi računa kako se sa njihovim novcem ophodimo i neće nam dati da donosimo odluku da kupimo na primjer Željezaru, da finansiramo nešto što je neodrživo i neisplativo", rekao je Mujović. 

On je naglasio da sa potpredsjednikom Vlade za ekonomsku politiku Nikom Đeljošajem planira da posjeti Željezaru u ponedjeljak. 

Mujović je odgovarajući na pitanja novinara, nakon sjednice Vlade Crne Gore, kazao da ne može decidirano da tvrdi da cijena struje neće porasti, ali da ne rade na tome da ona poraste.

Naglasio je da će, bez obzira na to da li će biti povećanja cijena struje ili ne, građani biti zaštićeni.

"Ova Vlada će biti odgovorna šta god da se desi. Svi će biti zaštićeni", poručio je Mujović. 

Poručio je da nisku cijenu električne energije ne plaćaju samo građani, već lanci supermarketa i hoteli i zapitao da li je neko od njih uradio nešto da zaštiti interes građana i obori svoje cijene. 

"Zašto se hoteli koji plaćaju nisku cijenu struje ne solidarišu sa nama i spuste cijene. Dakle, imamo jednu stranu koja je uvijek na udaru", rekao je Mujović.

"Moje želja kao ministra je da se ekonomija na najbolji način zaštiti i od nas samih", kazao je Mujović.

Ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Janko Odović, nakon sjednice Vlade, kazao je da je Ministarstvo donijelo Rješenje da se zabranjuje privrednom društvu DOO "Šajo" Podgorica građenje hotela sa 4 zvjezdice na obodu kružnog toka, koji razdvaja Blok V i VI.

 

 

 

 

 

 

Пратите нас на

Коментари3

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније