- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
15. 08. 2023.
14:18 >> 14:19
UPC
Izrečene kazne u iznosu od 1,24 miliona eura
Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 13. avgusta obavili 3,33 hiljade provjera regularnosti poslovanja obveznika i utvrdili 305 nepravilnosti, na osnovu kojih su izdali 395 prekršajnih naloga sa izrečenim novčanim kaznama od 1,24 miliona eura.
Iz Uprave prihoda i carina (UPC) saopšteno je da se utvrđene nepravilnosti odnose na neevidentiranje prometa robe i usluga, neuplaćivanje pazara na zakonom propisan način, neobračunavanje ili nepravilno obračunavanje poreza na dodatu vrijednost (PDV), neprijavljivanje zaposlenih i obavljanje djelatnosti bez prethodno izvršene opšte poreske registracije.
“Zaduženje po osnovu novčanih kazni iznosi 969,01 hiljadu eura od čega je naplaćeno 576,01 hiljada eura ili 59,44 odsto”, navodi se u saopštenju.
Naplata novčanih kazni odnosi se na, kako je objašnjeno, poreske obveznike koji su prihvatili prekršajnu odgovornost i platili izrečene kazne u roku od osam dana, umanjene za trećinu prema Zakonu o prekršajima.
“Prema ovlašćenjima iz Zakona o poreskoj administraciji, u izvještajnom periodu su kod 12 poreskih obveznika preduzete mjere privremene zabrane obavljanja djelatnosti”, rekli su iz UPC.
Uprava prihoda i carina intenzivirala je kontrole u primorskim i sjevernim opštinama u dijelu opšte poreske registracije, podnošenja poreskih prijava, evidentiranja prometa, uplate pazara i prijavljivanja radnika.
“Obavljaju se i ciljane kontrole poreskih obveznika, kod kojih su tokom prošle godine utvrđeni prekršaji ili za koje je poreski organ bio u saznanju da ne evidentiraju promet i ne izdaju račune korisnicima usluga”, navodi se u saopštenju.
Građani, kao i do sada, sve nepravilnosti mogu prijaviti pozivom na broj telefona 19707.
“Pitanja u vezi sa primjenom poreskih propisa možete poslati na mail adresu upravaprihoda@tax.gov.me radi dobijanja detaljnih odgovora sa pregledom poreskih propisa u ovoj oblasti”, zaključuje se u saopštenju.
Коментари0
Остави коментар