Економија
30. 03. 2023. 15:20 >> 15:20
ПРИВРЕДНА КОМОРА
У Скопљу уручене награде за наше најбоље компаније
Чак три компаније из Црне Горе добиле су награду Коморског инвестиционог форума Западног Балкана које су уручене у Скопљу, саопштено је из Привредне коморе Црне Горе.
"Добитници награда ЗБ6 КИФ-а су Мега Интернатионал у категорији “Највећи раст извоза у регион у 2022.години”, компанија Логате у категорији “Дигитални шампион у ЗБ6” и компанија НЕСТ Цоwоркинг у категорији “Шампион у заштити животне средине у ЗБ6”", наводи се у саопштењу Привредне коморе Црне Горе.
Предсједница ПК Нина Дракић, боравила је у службеној посјети Скопљу, које је окупило предсједнике привредних комора из земаља Западног Балкана.
На панелу који је био посвећен нетарифним баријерама и унапређењу капитала радне снаге, који је одржан током другог радног дана, Дракић је искористила прилику да позове на отклањање баријера у пласирању пољопривредних и других прехрамбених производа, који се производе у Црној Гори, а пласман је намијењен прије свега земљама региона, а онда и шире.
"Прилагођавање царинских политика и усвајање стандарда ЕУ у дијелу регулативе у области контроле роба које се увозе-извозе, треба да одговори потребама реалне економије и економске сарадње унутар региона" закључила је Дракић.
Током дводневне посјете одржана је 25. сједница Управног одбора Коморског инвестиционог форума Западног Балкана, на којој је између осталог донијета одлука о одржавању оснивачке скупштине будућег удружења које ће се бавити економском сарадњом и интеграцијом, са сједиштем у Подгорици.
Управи одбор Коморског инвестиционог форума Западног Балкана поднио је иницијативу према надлежним тијелима ЕУ, да се продужи период важења виза возачима који су важна карика у пословима транспорта и повезивања како у земљама ЕУ, тако и у региону Западног Балкана, саопштено је из Привредне коморе Црне Горе.
Коментари 0
остави коментар