Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ekonomija

Kristina Pavićević, TVCG

08. 12. 2021. 19:52 >> 19:53

PROTEST RADNIKA MA

Traže ostavke Bojanića i Radunovića

Radnici Montenegroerlajnsa u stečaju, protestovali su ispred zgrade Ministarstva kapitalnih investicija. Traže ostavke ministra Mladena Bojanića i državnog sekretara Zorana Radunovića. Kažu da ToMontenegro, nije prihvatio saradnju, i ukazuju na loše upravljanje nove kompanije.

Iako su bivši radnici MA obnovili organizaciju za održavanje aviona, sačuvali hangare i opremu, otvorili poslovnicu i pokrenuli obnovu licence, ToMontenegro nije prihvatio ponudu o saradnji te dvije aviokompanije, već koriste hangare privatne kompanije Vektra. Za to smatraju odgovornim ministra Mladena Bojanića i državnog sekretara Zorana Radunovića.

"Zar primjer opstrukcije nije, što ToMonetengro kupuje alate i opremu koju već posjeduje Montenegroerlajs. I ugovor sa Trejd erom o zakupu fokera 100 koji je parkiran na podgoričkom aerodromu, a isti takav posjeduje MA. Pitamo da li ministar i državni sekretar rade u interesu očuvanja imovine stečajnog dužnika čiji je država najveći povjerilac", kazao je radnik angažovan u Montenegroerlajnsu u stečaju Srđan Habić.

Radnici optužuju bivše kolege za ishitrenu odluku o gašenju MA, kao i to da rade na smanjenju vrijednosti stečajne mase.

"Imamo dokaze da je Radunović u maju 2014. dok je bio predstavnik MA u Beču, osnovao firmu, na istoj adresi stana koji je plaćao MA, što je klasični konflikt interesa", tvrdi Habić.

Radnici ukazuju i na loše upravljanje u novoj avio kompaniji, što može dovesti do gašenja komercijalne avijacije u Crnoj Gori.

"Kupovina aviona bez motora može dovesti do istih gubitaka, kao i prethodne kompanije", napominje Perović.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније