- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
27. 06. 2025.
15:55 >> 15:56
Čitaj mi:
Opština donirala rendgen Bolnici Meljine, uskoro studija izvodljivosti za novu ustanovu
Opština Herceg Novi donirala je podni rendgen (RTG) aparat vrijedan 91.960 eura Bolnici Meljine. Tim povodom bolnicu su posjetile delegacije Opštine na čelu sa predsjednikom Stevanom Katićem i delegacija Ministarstva zdravlja sa ministrom Vojislavom Šimunom.
Katić je kazao da rendgen aparat koji je funkcionisao u prethodnom periodu bio u takvom stanju da se više nije mogao popraviti.
"Bolnica Meljine danas ima jedan savremen i kvalitetan rendgen na zadovoljstvo svih građana Herceg Novog i turista koji dolaze u naš grad,“ naveo je Katić.
Istakao je da je Opština Herceg Novi nedavno Bolnici osigurala i donaciju od 23 klima uređaja.
"Nastavićemo da pomažemo i završavamo sve ono što je do nas, jer smo jedna odgovorna lokalna uprava koja vodi računa prije svega o zdravlju građana Herceg Novog. Opština Herceg Novi će nastaviti da subvencioniše i stanarine za sve ljekare kojima to bude potrebno i sve deficitarne kadrove, kao što smo do sada radili“, kazao je predsjednik Opštine.
Ministar zdravlja istakao je da donacija rendgen aparata Bolnici Meljine predstavlja konkretan dokaz kako jedna dobra saradnja lokalne samouprave i centralne vlasti – u ovom slučaju Ministarstva zdravlja, može da doprinese poboljšanju kvaliteta života građana.
"Ova ustanova danas broji oko 130 zaposlenih od čega je 80 medicinskog osoblja. Od skoro su svima njima riješene egzistencijalne dileme, te su prevedeni na zaposlenje na neodređeno, što smatram da je od izuzetne važnosti za planiranje njihove budućnosti u ovom gradu i u okviru ove ustanove,“ ispričao je Šimun.
Istakao je da Ministarstvo zdravlja takođe podržava napore menadžmenta KBC Kotor i Opšte bolnice Meljine da se unaprijedi ponuda zdravstvenih usluga u ovoj bolnici.
"Mogu da najavim da će građani Herceg Novog u okviru Opšte bolnice Meljine imati specijalističke usluge iz oblasti oftalmologije, otorinolaringologije i psihijatrije. Da se brinemo o kadru i da težimo jačanju kapaciteta ove ustanove govori i činjenica da smo raspisali određen broj specijalizacija – čak osam ove godine, i jednu užu specijalizaciju. Osim svega ovoga u okviru kreditnog aranžmana koji očekujem da će biti realizovan do kraja godine planiramo oko 800.000 eura ulaganja u opremu od čega je najznačajnije ulaganje u novi skener“, naveo je ministar.
Ministar je ukazao da Opština Herceg Novi finansira i novi projekat – Studiju izvodljivosti za novu Bolnicu u Meljinama.
"Ovakav kvalitetan medicinski kadar koji je istrajao u periodu neizvjesnosti i nesebično je sebe davao za zdravstveni sistem i za naše građane zaslužuje bolje uslove rada, bolji objekat, jednu širu paletu pružanja zdravstvenih usluga. Očekujem da ćemo u saradnji sa Opštinom kvalitetno ispratiti ovaj projekat. Nadam se da ćemo u doglednom periodu krenuti u gradnju nove bolnice za građane Herceg Novog“, dodao je Šimun.
Dr Davor Kumburović, direktor Kliničko bolničkog centra Kotor podsjetio je da je Bolnica Meljine uvedena u sistem javnog zdravstva 1. marta 2023. godine, kao organizacioni dio bolnice Kotor, čime je osiguran njen dalji rad, te ukazao da se napori za podizanje nivoa zdravstvene usluge i dalje nastavljaju.
"Moram da pomenem period kada nije bilo dovoljno razumijevanja i povjerenja, te kada je toliko porodica bilo na rubu egzistencije. Drago mi je da smo tada napravili značajan korak da je Bolnica Meljine postala dio javnog zdravstva. Moram da budem ponosan i na KBC Kotor koji je sve to vrijeme bio glavni oslonac razvijanju i revitalizaciji Bolnice Meljine u svakom smislu, a prije svega mislim na ljudstvo. Sve ovo vrijeme ljekari KBC Kotor su u svakom momentu bili prisutni u ovoj bolnici, dežurali su ovdje i bili u pripravnosti, te tako dali veliki doprinos svemu onome čemu svjedočimo danas. Sada imamo jednu bolnicu koju smo razvili u svim aspektima, prije svega, govorimo o ljudstvu, ljekarima i svemu onome što je Ministarstvo zdravlja za kratak period uradilo. Imamo plan razvoja ove bolnice u narednom periodu, odluku o raspisivanju većeg broja specijalizacija, po planu je razvoj i kompletno nove bolnice za ovu teritoriju. Jako sam ponosan i srećan što sam bio dio tima koji je učinio da ova bolnica ponovo bude simbol ovog grada,“ kazao je Kumburović.
Коментари0
Остави коментар