- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
06. 08. 2014.
09:04 >> 09:04
1
KONTROLA LETA
Hrvatska: Hvala Srbiji i Crnoj Gori
Hrvatski kontrolori leta zahvalili su se Kontroli letenja Srbije i Crne Gore zbog toga što su 30. jula preuzeli kontrolu hrvatskog vazdušnog saobraćaja, nakon što je zbog nevremena nestala struje na radarskom sistemu.
"U srijedu, 30. jula, dogodio se najgori i najstrašniji incident u kratkoj istoriji hrvatske kontrole letjenja. Došlo je do velikog prekida u napajanju električnom energijom na svim jedinicama za napajanje strujom koji je za posljedicu imao gubitak jedinog oruđa koje je potrebno kontrolorima letjenja: radarske slike i frekvencija, na skoro svim pozicijama", piše u hrvatskoj zahvali srpsko-crnogorskim kontrolorima leta.
"Tog, ne tako opterećenog dana i sata tokom naše dnevne rutine, imali smo 119 preleta i 8 otvorenih sektora! Kakvo je to bilo iznenađenje, kakav šok za dobro obučene i iskusne kontrolore!! Možete li zamisliti?!", piše dalje u zahvalnici, i dodaje da su tih 35 minuta dok pomoć iz Srbije nije raščistila nebo iznad Hrvatske za većinu kontrolora bili "najšokantniji i nagrozniji minuti u njihovim karijerama".
"Veliko hvala svima vama", stoji u zaključku pisma koje su potpisali predsjednica Hrvatskog strukovnog sindikata kontrolora letjenja Nataša Sumirat Adikusumah i predsjednik Hrvatskog udruženja kontrolora leta Željko Oreški.
Коментари1
Остави коментар