- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
28. 10. 2016.
12:00 >> 11:48
MIDT SAOPŠTILO
Identifikovali 350 inficiranih IP adresa u CG
Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije (MIDT) identifikovalo je 350 inficiranih uređaja, odnodno IP adresa u Crnoj Gori od kojih 150 pripadaju Mirai botnetu i bili su potencijalni napadači.
"U petak, 21. oktobra infrastruktura kompanije 'Dyn' koja predstavlja Internet adresar, i daje kranjim korisnicima podatke o lokaciji, odnosno kako da pristupe web stranicama nekih od najvećih kompanija na svijetu, bila je pod napadom od strane 'Mirai' botneta, a što je prouzrokovalo nemogućnost pristupa web sajtovima Amazona, Twitera, Reddita, PayPala i drugih. Procjenjuje se da se broj uređaja, koji je učestvovao u napadu, mogao mjeriti u stotinama hiljada, a da je napad bio jačine od oko 1.200 Gbita po sekundi", navodi se u saopštenju MIDT.
S tim u vezi, kako je saopšteno, MIDT identifikovalo je 350 inficiranih uređaja, odnodno IP adresa u Crnoj Gori od kojih 150 pripadaju Mirai botnetu i bili su potencijalni napadači.
"U septembru 2016. godine web stranica sajber sigurnosne kompanije Kerbs je takođe bila pod napadom Mirai botneta jačine 600 Gbita po sekundi, dok je u istom mjesecu francuska web hosting kompanija, OVH, bila pod napadom od preko 1.000 Gbita po sekundi. Botnet predstavlja mrežu interkonektovanih računara, a koja može imati stotine hiljada ili milione računara pod kontrolom jednog servera, koji se naziva komandni i kontrolni server. Napadač može jednom komandom aktivirati cijelu mrežu i u tom slučaju svi uređaji počinju da komuniciraju, na legalan način sa metom i usled ogromnog broja komunikacija koje dolaze, preopterećuju i učine tu metu nedostupnom za pružanje servisa ostalim, pravim, korisnicima. Za razliku od drugih botnetova, koji se obično sastoje od računara, Mirai Botnet je uglavnom sastavljen od tzv. "Internet of things" uređaja kao što su digitalne kamere, DVR čitači, IP televizori itd", navodi se u saopštenju.
Коментари0
Остави коментар